Strażak OSP URATOWAŁ dziewczynę z tonącego auta. Bohater z Sieniawy [WIDEO, GALERIA]

2020-11-26 14:00 Beata Olejarka
SIENIAWA. Strażak OSP uratował dziewczynę z tonącego auta
Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Karolina G. (21 l.) ze wsi Dobra jechała swoim samochodem. Młoda kierująca najprawdopodobniej poruszała się za szybko i zagapiła. No i nieszczęście gotowe. Auto kobiety dachowało i wpadło do bardzo głębokiego rowu po brzegi wypełnionego wodą. Samochód tonął, a dziewczyna nie mogła wyjść... Z pomocą przyszli strażacy z OSP Sieniawa.

Do całego zdarzenia doszło w Sieniawie. Wieczorem tuż po 18.00 do garażu Jakuba Ceglaka (33 l.) i jego starszego brata Damiana (36 l.) przybiegł chłopiec z sąsiedztwa, krzycząc, że w pobliskim rowie jest auto, do środka wdziera się woda, a dziewczyna nie może wyjść!

Strażacy uratowali dziewczynę z tonącego auta

Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz pozostałe służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wyniki, iż kierująca oplem 21-letnia mieszkanka gminy Sieniawa straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i wpadła do wypełnionego wodą rowu melioracyjnego – informowała Justyna Urban z KPP w Przeworsku.

Majsterkujący przy samochodach druhowie natychmiast pobiegli ratować kobietę. Ta miotała się w samochodzie, próbując otworzyć drzwi, ale napór wody był tak duży, że nie dała rady.

Najpierw chcieliśmy wykopać szybę, ale się nie udało. Ja uspokajałem tę dziewczynę, brat zatrzymał jadące auto. Dostaliśmy jakiś klucz i za jego pomocą wybiliśmy szybę i pomogliśmy wyjść tej pani z zalanego auta. Wody było tam sporo, my staliśmy po pas, temperatura bliska zera. Auto było odwrócone dachem, więc bardzo szybko nabrało wody – relacjonował jeden z bohaterów-Jakub Ceglak

Mężczyzna wraz z trójką braci są strażakami w miejscowej jednostce OSP Sieniawa. Niesienie pomocy mają we krwi, w straży był ich ojciec i dziadek, teraz oni godnie reprezentują rodzinę.

Gdyby nie ich szybka reakcja mogło dojść do tragedii, gdyż kierująca nie był w stanie sama wydostać się z pojazdu. Na szczęście 21-laka nie doznała poważnych obrażeń ciała – dodała policjantka. Karolina G. wraca doz zdrowia w zaciszu domowym.

Zobacz też: Przeworsk: Złodziejka OKRADŁA DZIECI! Zabrała prawie 150 tys. zł! [WIDEO, GALERIA]

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl.