Straciła dom tuż przed świętami, spłonął w pożarze! Potrzebna pomoc

i

Autor: congerdesign / pixabay.com Straciła dom tuż przed świętami, spłonął w pożarze! Potrzebna pomoc

Ogień strawił dorobek życia

Straciła dom tuż przed świętami, spłonął w pożarze! Potrzebna pomoc

2022-12-13 12:48

Mieszkająca samotnie 77-latka straciła dach nad głową. W poniedziałek (12 grudnia 2022) w miejscowości Krościenko Wyżne wybuchł pożar domu. Niestety, pomimo starań strażaków nie udało się go ocalić. Kobieta straciła dom tuż przed świętami. Potrzebna jest pomoc.

Do dramatycznego pożaru doszło w miejscowości Krościenko Wyżne na Podkarpaciu w poniedziałek, 12 grudnia 2022 w godzinach porannych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale 77-letnia kobieta straciła dorobek życia. Pożar strawił jej dom tuż przed świętami.

- Pomimo, iż w akcji brało udział pięć brygad strażackich, nie udało się ocalić budynku. Niestety dom nie nadaje się do zamieszkania, konieczna jest gruntowna odbudowa - czytamy na portalu zrzutka.pl.

W internecie założono zbiórkę, by pomóc kobiecie w odbudowie domu.

- Koszty odbudowy przekraczają możliwości finansowe naszej Mamy żyjącej tylko z emerytury, która ledwo starcza na leki i życie. Dom miał również wartość sentymentalną... Nic nie jest w stanie wypełnić straty, ale wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć nową przestrzeń do życia dla naszej ukochanej Mamy i babci... - napisano w opisie zbiórki.

Na portalu zrzutka.pl zbierana jest kwota 150 000 zł na odbudowę domu. Jak dotąd udało się zebrać 4 969 zł (stan na g. 12.40, 13 grudnia 2022).

- Prosimy i z miejsca dziękujemy za wszelką pomoc. Każda złotówka jest na wagę złota! Liczy się naprawdę każdy grosz i za każdy grosz będziemy niewyobrażalnie mocno wdzięczni. Ze względu na ogrom tej ludzkiej tragedii, dotkliwej tym bardziej, że ma ona miejsce w okresie przedświątecznym prosimy o pomoc i wpłatę nawet minimalnej kwoty - czytamy.

Zbiórkę można wspomóc TUTAJ.

91-letnia Pani Gizela z Przemyśla laską broniła banku przed kobietą która nożem groziła kasjerkom
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?