Syreny alarmowe zawyją w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu. O co chodzi?

2020-08-01 15:18
Syreny alarmowe zawyją w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu. O co chodzi?
Autor: Hawksky/Pixabay.com Syreny alarmowe zawyją w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu. O co chodzi?

W sobotę 1 sierpnia punktualnie o godz. 17.00 Rzeszowie i na całym Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe i będą rozbrzmiewać przez 1 minutę. O uruchomienie syren zwróciła się do podkarpackich samorządów wojewoda Ewa Leniart, by w ten sposób uczcić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W sobotę 1 sierpnia będziemy obchodzić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do podkarpackich  samorządów o uruchomienie syren. Syreny zawyją punktualnie o godz. 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.  

Wojewoda zaapelowała również o wywieszenie tego dnia  flag państwowych na budynkach samorządowych i w miejscach publicznych w województwie podkarpackim. Wszystko to ma na celu na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego. 

Zobacz też: Sanok. Wjechał na chodnik i staranował pieszych, w tym dwójkę małych dzieci!

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 (Godzinie "W"). Wtedy oddziały Armii Krajowej wystąpiły zbrojnie przeciw wojskom niemieckim. Powstanie Warszawskie jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń na kartach polskiej historii. Zakończyło się 3 października 1944 roku.

"Zobacz. Przeżyj". Policja apeluje o bezpieczny wypoczynek nad wodą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE