Te miejscowości na Podkarpaciu zmienią nazwy w 2023 roku! Zobacz pełną listę

i

Autor: Zusease /pixabay.com Te miejscowości na Podkarpaciu zmienią nazwy w 2023 roku! Zobacz pełną listę

Zmiany w nazwach miejscowości

Te miejscowości na Podkarpaciu zmienią nazwy w 2023 roku! Zobacz pełną listę

2022-12-06 9:43

Kilka miejscowości w województwie podkarpackim zmieni nazwę w 2023 roku. Zmiany zajdą w powiatach: leskim i niżańskim. Zmiany dotkną nie tylko województwa podkarpackiego, ale również innych części Polski. Szczegóły dotyczące zmian znajdziecie poniżej.

Zmiana nazw miejscowości 

Okazuje się, że aż 228 miejscowości oraz obiektów fizjograficznych w Polsce zmieni swoje nazwy w 2023 roku!  Opublikowano właśnie projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, zmiany dotyczą również województwa podkarpackiego, a konkretnie trzech miejscowości. O które miejscowości chodzi? Kogo w naszym regionie czekają zmiany? 

Jakie zmiany w nazwach miejscowości na Podkarpaciu?

Na Podkarpaciu zmiany dotyczą trzech miejscowości, chodzi o powiat leski oraz powiat niżański. Jak wynika z projektu, w powiecie leskim do zmiany wytypowano Majdan, który stanowi część wioski Liszna (gmina Cisna). Po zmianach będzie się nazywać po prostu "Majdan" (wioska). Również w powiecie leskim, Roztoki Górne stanowiące przysiółek wsi Solinka (gmina Cisna) przejdą zmianę i będą stanowiły wioskę o nazwie Roztoki Górne. Kolejna zmiana dotyczy powiatu niżańskiego, a konkretnie przysiółka wsi Dąbrówka (gmina Ulanów). Od nowego roku obowiązywała będzie nazwa Ruda Tanewska przysiółek wsi Dąbrówka.

Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?