Tyle zarabia się w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Inflacja szaleje, a wypłaty maleją? Szokujące dane

i

Autor: pixabay.com Tyle zarabia się w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Inflacja szaleje, a wypłaty maleją? Szokujące dane

Zarobki na Podkarpaciu

Tyle zarabia się w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Inflacja szaleje, a wypłaty maleją? Szokujące dane

2022-12-05 14:09

Ile wynosi średnia pensja w Rzeszowie? Ile zarabia się w województwie podkarpackim? Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował dane za październik 2022. Niektóre z nich mogą zaskakiwać. Ile zarabia się w regionie? Sprawdź, ile wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto. Szczegóły poniżej.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował, ile wyniosła średnia pensja w stolicy Podkarpacia w październiku 2022. Jak wyglądają finanse rzeszowian? W ostatnim czasie w kość daje nam szalejąca inflacja czy rosnące opłaty za energię elektryczną. Za koszyk zakupów płacimy więcej, niż dawniej. Czy wzrosły też nasze wypłaty? Jak się okazuje - niekoniecznie. Według GUS w Rzeszowie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w październiku 2022 wyniosło 6582,68 zł brutto. Co ciekawe, to mniej niż chociażby rok temu, bo w grudniu 2021  wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 6830,80 zł brutto. Różnica wynosi więc sporo, bo 248,12 zł.

Stopa bezrobocia w Rzeszowie wynosi 4,3%.

Zarobki na Podkarpaciu 

Powyższe dane dotyczą Rzeszowa. Jak wyglądają finanse mieszkańców Podkarpacia? Według danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Podkarpaciu w październiku 2022 jest niższe, niż w samym Rzeszowie i wynosi 5603,48 zł brutto. Według danych GUS w grudniu 2021 wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5396,58 zł brutto. To wzrost o 206,9 zł brutto. Stopa bezrobocia -według danych US wynosi na Podkarpaciu 8,7%.

Dane za grudzień 2022 pojawią się na początku przyszłego roku. 

Co i za ile można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rzeszowie
Sonda
Czy ceny na jarmarkach światecznych są zbyt wysokie?
Listen to "Polacy szperają w ŚMIETNIKACH! Serce mi KRWAWI. To rząd zgotował nam BIEDĘ!" on Spreaker.