Tyle zarabia się w Rzeszowie! Średnia pensja może zaskoczyć

2022-02-09 7:54
Tyle zarabia się w Rzeszowie! Średnia pensja może zaskoczyć
Autor: pprasantasahooo /pixabay.com Tyle zarabia się w Rzeszowie! Średnia pensja może zaskoczyć

Ile wynosi średnia pensja w Rzeszowie? Ile zarabia się w województwie podkarpackim? Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował dane za grudzień 2021. Dane dotyczące Rzeszowa mogą zaskakiwać. Ile zarabia się w stolicy Podkarpacia oraz w regionie? Szczegóły poniżej.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował, ile wyniosła średnia pensja w stolicy Podkarpacia w grudniu 2021. Jak wyglądają finanse rzeszowian? Inflacja, pandemia koronawirusa - to i wiele innych czynników daje w kość naszym portfelom. Według GUS w Rzeszowie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w grudniu 6830,80 zł brutto. To więcej, niż zaledwie 3 miesiące wcześniej, bo we wrześniu 2021, takie wynagrodzenie wynosiło średnio 5658,48 zł brutto. Stopa bezrobocia w Rzeszowie wynosi 4,9 %, to również mniej, niż jeszcze we wrześniu ( 5,3 %.).

Zobacz też: Kolejny pumptrack w Rzeszowie! Powstanie na Bulwarach

Powyższe dane dotyczą Rzeszowa. Jak wyglądają finanse mieszkańców Podkarpacia? W Rzeszowie zarabia się więcej, niż w pozostałej części regionu. Według danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Podkarpaciu w grudniu 2021 jest niższe niż w samym Rzeszowie i wynosi - 5396,58 zł brutto. Stopa bezrobocia -według danych US w Rzeszowie wynosi 8,2%. Na Podkarpaciu, podobnie jak w samym Rzeszowie można zaobserwować wzrost w stosunku do grudnia 2021, kiedy średnia pensja wynosiła 4875.97 zł brutto. Stopa bezrobocia wyniosła wtedy 8.3%.

W pralni chemicznej policja znalazła ukrytą plantację konopi indyjskich
Sonda
Czy Twoje wynagrodzenie starcza Ci do końca miesiąca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE