Tragiczny pożar na Podkarpaciu. Znaleźli zwęglone ciało mężczyzny

i

Autor: podkarpacka policja Zdjęcie ilustracyjne

Dramat

Tragiczny pożar na Podkarpaciu. Znaleźli zwęglone ciało mężczyzny

2022-12-30 9:16

Do wielkiej tragedii doszło miejscowości Przyszów (powiat stalowowolski, Podkarpackie). Doszło tam do pożaru domu jednorodzinnego. Niestety, strażacy w środku znaleźli zwęglone ciało mężczyzny. Szczegóły poniżej.

Do dramatu doszło w czwartek (29 grudnia 2022) przed godz. 3.00 w nocy. Jak podają mundurowi, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Przyszów w gminie Bojanów.

- Funkcjonariusze zastali stojący w płomieniach budynek jednorodzinny. W trakcie akcji gaśniczej, w jednym z pomieszczeń, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny, 65-letniego właściciela domu - podaje KPP Stalowa Wola.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Policjanci przypominają o nie lekceważeniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych.

Policjanci radzą:

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie przechowujmy w obrębie pieca rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków, kiedy wychodzimy z domu, czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy, aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Mundurowi wydali apel:

  • zadbajmy o to, aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas, kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

- Apelujemy także do młodych ludzi, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi krewnymi czy sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi, przestrzeżmy przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niewłaściwym korzystaniem z piecyków elektrycznych i gazowych. Dzięki naszemu zainteresowaniu możemy uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie - czytamy w komunikacie podkarpackiej policji. 

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego sygnału
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?