UFO

i

Autor: PSP Przeworsk 5-latek, któego wyciągneli strażacy w wydychanym powietrzu miał poand promil alkoholu

UFO uratowało pijanego śpiącego na pontonie w Świętoniowej? NIE DO WIARY! [GALERIA]

2020-08-11 17:40

Dwaj koledzy niedzielny wieczór spędzali nad sztucznym zbiornikiem wodnym w Świętoniowej. Był alkohol i ponton. Jeden z mężczyzn, używając tego środka lokomocji, wypłynął kilkadziesiąt metrów od brzegu i zasnął na nim. Kiedy smacznie spał, nad jego głową pojawiły się tajemnicze światła. Jedno rozświetlające mężczyznę, inne błyskające co jakiś czas, jakby robiły zdjęcia.

Mężczyzna był już gotów stwierdzić, iż nad jego głową pojawił się obiekt kosmiczny, gdy do akcji ruszyli strażacy. Należy przyznać, że nie raz wykazywali się nadprzyrodzonymi mocami i posiadają niemalże nieziemskie sprzęty, ale czy to faktycznie ufo?

Zobacz też: KORONAWIRUS na wakacyjnych spotkaniach modlitewnych! ZAKAŻENIA w Kalwarii Pacławskiej

56-latek z powiatu przeworskiego, który wlał w siebie spora ilość alkoholu wypłynął pontonem na zbiornik w miejscowości Świętoniowa. Był już tak upojony alkoholem, że nie przeszkadzały mu tabuny komarów i zasnął na wodzie bujany lekkim kołysaniem pontonu. Kolega, z którym ów mężczyzna spożywał alkohol, zaniepokoił się o swojego kompana i powiadomił służby.

6 sierpnia 2020 r. o godzinie 21.36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny na zbiorniku wodnym w Świętoniowej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Przeworsk wyposażone w sprzęt do ratownictwa wodnego oraz drony do poszukiwań wyposażone w kamerę termowizyjną i źródło światła. Dodatkowo zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno Nurkowego z JRG Przemyśl oraz dwie lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Grzęski i Świętoniowej – poinformował Tomasz Dzień z PSP Przeworsk.

Sytuacja wyglądała zgoła inaczej ze strony śpiącego na pontonie mężczyzny. Ten trzymał pod pachami wiosła i smacznie spał, niczym nietrapiony, aż tu nagle nad jego głowa pojawiły się tajemnicze światła, błyski i flesze. Rozbudzony popatrzył w niebo, a nad nim latał niezidentyfikowany obiekt, który nie precyzował swoich zamiarów.

Zarośla zaczęły złowieszczo szumieć, a na brzegu masa innych świateł w różnych kolorowych. Ufo – to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy? Może odpędzić wiosłem. Pewnie by się udało, gdyby nie fakt, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu, a strażacy natychmiast, gdy tylko wypatrzyli mężczyznę, bezpiecznie odholowali go na ziemię i przekazali funkcjonariuszom.

Po wykonaniu rozpoznania z drona wyposażonego w źródło światła, okazało się, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w pontonie 20 metrów od brzegu zbiornika. Osobę poszukiwaną wyciągnięto na brzeg i przekazano policji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – skwitowała rzecznik prasowy przeworskich strażaków.

Na szczęście wakacyjna przygoda z UFO dla mieszkańca powiatu przeworskiego skończyła się dobrze, ale należy pamiętać, że picie alkoholu nad wodą wiąże się z ogromny ryzykiem utraty zdrowia i życia. Pijani toną częściej.

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.