Wybory w Jarosławiu

i

Autor: Facebook Elżbieta Grunt zebrała najwięcej głosów.

Wójt w Jarosławiu wybrany w czasie koronawirusa. Jak wyglądają wyniki?

2020-03-23 11:02

Po śmierci Romana Kałamarza wójta Gminy wiejskiej Jarosław, który był najdłużej urzędującym wójtem w Polsce zorganizowano wybory uzupełniające. Pierwsza tura odbyła się 8 marca, druga 22 marca, chociaż tak wiele osób protestowało przeciwko temu. Frekwencja był zaskakująca!

W drugiej turze wyborów spotkało się dwoje kandydatów. Kandydatka Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarna Gmina Jarosław - Elżbieta Grunt, która zdobyła 1719 głosów i zostanie nowym wójtem Gminy wiejskiej Jarosław, a kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Doświadczenie i Rozwój - Leszek Szczybyło zdobył 1271 głosów. W gminie uprawnionych do głosowani było 10562 osób. Frekwencja wyniosła 28,44 proc. Władze w gminie Jarosław chciały odroczenia II tury wyborów, ale nie uzyskały takiej zgody.

Kandydata na Wójta Gminy Jarosław na swoim facebookowym fanpage zapewniała, że zostaną zachowane wszelki środki bezpieczeństwa podczas wyborów.

- Wszystkim Państwu, którzy zechcą wziąć udział w II turze wyborów, będą zapewnione maksymalne w tej sytuacji środki bezpieczeństwa.
Zgodnie z zaleceniami Sanepidu w czasie przeprowadzenia wyborów w lokalach wyborczych zostaną podjęte następujące środki ostrożności: Każdemu wyborcy zostanie zapewnione jednorazowy długopis jak i rękawiczki; Podłoga, stoły, blaty i klamki będą dezynfekowane co dwie godziny; Przy wejściu do lokalu do dyspozycji pozostawać będą płyny do dezynfekcji rąk; Pomieszczenia będą stale wietrzone; Biorący udział w głosowaniu, w przypadku kolejki powinni zachowywać bezpieczne
odległości; Komisja na czas liczenia głosów zostanie wyposażona w długopisy, rękawiczki i maseczki-napisała Elżbieta Grunt.

Wybory odbyły się chociaż cała Polska prowadzi akcję #ZostańWdomu . Chociaż lokale były wyposażone w płyny do dezynfekcji, a komisje wyborcze miały rękawiczki i maseczki to czy narażanie mieszkańców w tak trudnym czasie jest odpowiedzialne? Kiedy wszyscy mówią, aby zostać w domu w Gminie wiejskiej Jarosław wyciąga się ludzi, aby poszli zagłosować i spełnili swój obywatelski obowiązek. A co z tymi, którzy z domu nie mogli wyjść, bo są objęci kwarantanną? Czy ich głos się nie liczy?

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Czy koronawirus zmutował i jest coraz groźniejszy?

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE