Wybierasz się w Bieszczady? Po opadach deszczu szlaki są śliskie!

2021-07-20 9:58
Bukowe lasy Bieszczad na liście UNESCO!
Autor: jarekgrafik/pixabay.com Bukowe lasy Bieszczad na liście UNESCO!

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim po ostatnich opadach deszczu szlaki górskie są śliskie. Turyści powinni pamiętać, że w ciągu dnia w górach mogą pojawić się burze - powiedział we wtorek, 20.07 PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec. Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie w Bieszczady, przeczytaj koniecznie szczegóły poniżej.

Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec w rozmowie z Polską Agencją Prasową, we wtorek, 20.07 rano w bieszczadzkich dolinach, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, termometry pokazywały 15 stopni Celsjusza. - Warunki turystyczne są dość trudne ze względu na intensywne opady deszczu w ostatnich dniach. W związku z tym szlaki górskie są śliskie i błotniste – mówił ratownik dyżurny. Dodał, że przed wyjściem w góry "należy sprawdzać prognozy pogody".

Turyści powinni być przygotowani na możliwe załamanie pogody i związane z tym konsekwencje. "Podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach" - podkreślił Kawalec.

Zobacz też: Gdzie jest burza? Radar burzowy na żywo. Prognoza pogody IMGW dla Polski jest zatrważająca [Mapa burz online]

Przypomniał, że wybierając się w góry, trzeba pamiętać o odpowiednim obuwiu i stroju. Należy zabrać ze sobą naładowany telefon, i mieć w nim aplikacje "Ratunek".

Bieszczadzka grupa GOPR monitoruje blisko 4 tys. km kw. Jej ratownicy opiekują się turystami w Bieszczadach, Beskidzie Niskim oraz na pogórzach Dynowskim i Przemyskim.(PAP)

W Żurawiczkach strzelali do bociana Franka. Potrzebna amputacja skrzydła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE