Wybory na prezydenta Rzeszowa. Rzeszów strefą "wolną od lockdownu"? Tak obiecuje Grzegorz Braun

Grzegorz Braun kandydat na prezydenta Rzeszowa
Autor: AI

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa, poseł Konfederacji Grzegorz Braun zadeklarował we wtorek, 20 kwietnia podczas konferencji prasowej, że po swojej wygranej ogłosi miasto strefą "wolną od lockdownu". Braun zamierza także skierować Straż Miejską "do ochrony, do obrony przedsiębiorców, restauratorów, ale także organizatorów innego rodzaju usług, np. siłowni".

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Braun obiecuje Rzeszów strefą "wolną od lockdownu"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (wtorek, 20 kwietnia) Grzegorz Braun złożył obietnicę. Już pierwszego dnia swojej ewentualnej prezydentury zamierza ogłosić strefą wolną od lockdownu".

-Pierwszego dnia mojej prezydentury Rzeszów zostanie proklamowany strefą wolną od lockdownu – mówił Braun.

Jak zaznaczył, "za tą proklamacją pójdą praktyczne działania; te które leżą w sferze kompetencji prezydenta miasta". Poseł zapowiedział, że pierwszego dnia po swoim wyborze "wezwie dyrektorów wszystkich szkół i placówek edukacyjnych, opiekuńczych, tych zależnych od miasta, do tego żeby wrócili do normalnej pracy".

- To jest przecież wielka niegospodarność, wielkie marnotrawstwo (…), by te obiekty świeciły pustkami. Szkoły, wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne powinny natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania – zauważył.

Braun zamierza także skierować Straż Miejską "do ochrony, do obrony przedsiębiorców, restauratorów, ale także organizatorów innego rodzaju usług, np. siłowni".

- Skieruję Straż Miejską, żeby monitorowała sytuacje, żeby uruchomiła gorącą linie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy napotykali by jakieś przykrości, nieprzyjemności i przeszkody w swojej pracy - dodał kandydat.

Zdaniem Brauna, polityka lockdownu jest "nie tylko nieskuteczna, ale jest przeciw skuteczna", bo spowodowała - jak mówił - 30-procentowy wzrost samobójstw wśród dzieci i młodzieży, więcej o 100 tys. zgonów oraz "w pierwszym kwartale tego roku rekordową liczbę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw".

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Kto kandyduje?

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się 9 maja. Chęć kandydowania - oprócz Brauna - zgłosili m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.(PAP)

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE