Wyniki egzaminu zawodowego 2021. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki CKE i jak odebrać świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie? [31 sierpnia 2021]

2021-08-31 9:55
Wyniki egzaminu zawodowego 2021
Autor: Wes Hicks / Unsplash Wyniki egzaminu zawodowego 2021 już wkrótce. Wyjaśniamy kiedy i jak je sprawdzić!

W czerwcu rozpoczęła się sesja letnia egzaminu zawodowego 2021. Wyniki CKE zostaną opublikowane i przekazane do szkół 31 sierpnia 2021 roku. Następnie wszyscy, którzy zdali egzaminy zawodowe otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Kiedy do nastąpi? Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego 2021? Przypominamy najważniejsze terminy, które są istotne dla zdających egzaminy zawodowe w sesji letniej 2021.

Kiedy wyniki egzaminu zawodowego 2021? - zastanawiają się osoby, które podchodziły do egzaminów w sesji letniej w czerwcu 2021 roku. Po zakończonym egzaminie z części pisemnej, uczniowie podchodzili do części praktycznej egzaminu, a egzaminatorzy CKE sprawdzali arkusze zadań z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gdy wszystkie prace zostaną sprawdzone, CKE opublikuje wyniki egzaminu zawodowego 2021 i przekaże je do szkół. Kiedy dokładnie zdający egzamin zawodowy w czerwcu poznają wyniki? Znana jest już data podania oficjalnych wyników. Wyniki egzaminu zawodowego 2021 z sesji czerwcowej CKE ogłosi i przekaże do szkół 31 sierpnia 2021 roku. Jak informuje CKE, wyniki zostaną opublikowane o godzinie 10, a zdający będą mogli je sprawdzić online:

  • w przypadku egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie Formuła 2012 wyniki dostępne będą poprzez serwisy poszczególnych okręgowych komisji egzaminacyjnych,
  • w przypadku egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie Formuła 2017 oraz egzaminów zawodowych Formuła 2019 wyniki będą dostępne poprzez system SIOEPKZ. Zdający będą mogli sprawdzić wyniki tych egzaminów poprzez PORTAL ZDAJĄCEGO systemu SIOEPKZ.

Masz problem z zalogowaniem do systemu, żeby sprawdzić wyniki? Przeczytaj koniecznie: Logowanie do systemu nie działa. Co zrobić, żeby sprawdzić wyniki?

Sprawdź koniecznie: Wyniki egzaminu zawodowego 2021. O której godzinie i jak sprawdzić wyniki CKE na portalu zdającego?

Czytaj także: Egzamin zawodowy 2021. Kiedy wyniki i jak je sprawdzić? CKE wyjaśnia i podaje harmonogram egzaminów

Wyniki egzaminu zawodowego 2021 - gdzie i jak sprawdzić?

Wyniki egzaminu zawodowego 2021 zdający będą mogli sprawdzić online. CKE udostępni wyniki na indywidualnych kontach uczniów. W zależności od formuły egzaminu zawodowego, wyniki będzie można sprawdzić na stronach internetowych właściwych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych lub na portalu zdającego w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie. Dane do logowania (login i hasło) zdający powinni otrzymać w szkole, w której składali deklarację. Jak informuje OKE Gdańsk, informacje o wynikach zostaną ponadto wysłane do zdających poprzez email lub sms – dotyczy to tylko tych zdających, którzy w deklaracji podali swój numer telefonu lub adres email, a szkoła wprowadziła te dane do serwisu.

Egzamin zawodowy 2021. Kiedy odbiór świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie?

Uczniowie, którzy zdadzą egzaminy zawodowe 2021 otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Dokumenty te trafią do szkół 8 września 2021 roku. Przypomnijmy, że do zaliczenia części praktycznej potrzeba aż 75% punktów możliwych do zdobycia. Z kolei, by zdać część pisemną egzaminu zawodowego 2021, trzeba uzbierać 50% wszystkich punktów. Uzyskanie co najmniej takich rezultatów gwarantuje uzyskanie świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

TOP15 najlepiej opłacanych zawodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE