Wyniki egzaminu zawodowego 2022

i

Autor: Wes Hicks / Unsplash Wyniki egzaminu zawodowego 2022. Wyjaśniamy, kiedy i jak je sprawdzić!

Wyniki egzaminu zawodowego 2022. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki CKE i jak odebrać świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie?

2022-06-21 8:58

W czerwcu odbywa się sesja letnia egzaminu zawodowego 2022. Wyniki CKE zostaną opublikowane i przekazane do szkół 31 sierpnia 2022 roku. Następnie wszyscy, którzy zdali egzaminy zawodowe otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Kiedy do nastąpi? Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego 2022? Przypominamy najważniejsze terminy, które są istotne dla zdających egzaminy zawodowe w sesji letniej 2022.

Kiedy wyniki egzaminu zawodowego 2022? - zastanawiają się osoby, które podchodzą do egzaminów w sesji letniej w czerwcu 2022 roku. Zdający podchodzą w czerwcu do egzaminu w części praktycznej oraz pisemnej, a następnie egzaminatorzy CKE będą sprawdzali arkusze zadań (lub odpowiedzi udzielane na komputerze) z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gdy wszystkie prace zostaną sprawdzone, CKE opublikuje wyniki egzaminu zawodowego 2022 i przekaże je do szkół. Kiedy dokładnie zdający egzamin zawodowy w czerwcu poznają wyniki? Znana jest już data podania oficjalnych wyników. Wyniki egzaminu zawodowego 2022 z sesji czerwcowej CKE ogłosi i przekaże do szkół 31 sierpnia 2022 roku. Jak informuje CKE, zdający będą mogli je sprawdzić online:

  • w przypadku egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie Formuła 2012 wyniki dostępne będą poprzez serwisy poszczególnych okręgowych komisji egzaminacyjnych,
  • w przypadku egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie Formuła 2017 oraz egzaminów zawodowych Formuła 2019 wyniki będą dostępne poprzez system SIOEPKZ. Zdający będą mogli sprawdzić wyniki tych egzaminów poprzez PORTAL ZDAJĄCEGO systemu SIOEPKZ.

Sprawdź koniecznie: Egzamin zawodowy. CKE ujawnia: to będzie na egzaminie zawodowym 2022 w czerwcu. Znamy treść ponad 80 zadań!

Wyniki egzaminu zawodowego 2022 - gdzie i jak sprawdzić?

Wyniki egzaminu zawodowego 2022 zdający będą mogli sprawdzić online. CKE udostępni wyniki na indywidualnych kontach uczniów. W zależności od formuły egzaminu zawodowego, wyniki będzie można sprawdzić na stronach internetowych właściwych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych lub na portalu zdającego w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie. Dane do logowania (login i hasło) zdający powinni otrzymać w szkole, w której składali deklarację.

Egzamin zawodowy 2022. Kiedy odbiór świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie?

Uczniowie, którzy zdadzą egzaminy zawodowe 2022 otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Dokumenty te trafią do szkół 7 września 2022 roku. Przypomnijmy, że do zaliczenia części praktycznej potrzeba aż 75% punktów możliwych do zdobycia. Z kolei, by zdać część pisemną egzaminu zawodowego 2022, trzeba uzbierać 50% wszystkich punktów. Uzyskanie co najmniej takich rezultatów gwarantuje uzyskanie świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Sonda
Boisz się, że nie zdasz egzaminu zawodowego?
TOP15 najlepiej opłacanych zawodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE