Zawóz. Zderzenie opla z żubrem! Zwierzę wbiegło prosto pod jadący samochód

2022-05-18 11:28
Zawóz. Zderzenie opla z żubrem! Zwierzę wbiegło prosto pod jadący samochód
Autor: webandi /Pixabay.com Zawóz. Zderzenie opla z żubrem! Zwierzę wbiegło prosto pod jadący samochód/ zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zawóz (Podkarpackie). Żubr wbiegł na jezdnię prosto pod jadący samochód! Po zderzeniu, opel wjechał do rowu. Pasażerka opla została lekko ranna. Niestety zwierzę nie przeżyło. Szczegóły poniżej.

Zawóz. Zderzenie opla z żubrem! Zwierzę wbiegło prosto pod jadący samochód

We wtorek, 17 maja 2022 po godz. 20.00, na drodze prowadzącej do miejscowości Zawóz (Podkarpackie) doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Samochód zderzył się z żubrem.

- Wprost przed opla astrę, którym do domu wracał 28-letni mieszkaniec Zawozu, wybiegł z lasu żubr. Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Żubr zdołał jeszcze przejść kilka metrów w stronę lasu, jednak padł na pobliskiej łące - informuje KPP Lesko.

Zobacz też: Rzeszów. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Powstanie wiadukt i rondo

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję,, kierowca był trzeźwy i ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Urazu ręki doznała 23-letnia pasażerka opla.

- Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Ponieważ żubry są gatunkiem chronionym, tuszę zwierzęcia zabezpieczył leśniczy - podaje KPP Lesko.

Polecamy: Bieszczady. Spotkanie oko w oko z niedźwiedziem! Warczał i ryczał w kierunku turystów

Policyjny pościg za Włochem na motorze
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE