Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem do Bielska-Białej. Są osoby poszkodowane

i

Autor: mł ogn. Marcin Rymkiewicz/ PSP Białogard Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem do Bielska-Białej. Są osoby poszkodowane

Dramat

Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem do Bielska-Białej. Są osoby poszkodowane

Pociąg Inter City "Szyndzielnia" zderzył się na przejeździe z samochodem ciężarowym. To pociąg relacji Ustka-Bielsko-Biała, który zgodnie z rozkładem jazdy miał dotrzeć do stacji końcowej. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pociągiem podróżowało 90 pasażerów. Najciężej ranni zostali maszynista i kierowca ciężarówki.

Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem. Kabina kierowcy całkowicie zmiażdżona

Koszmarny wypadek w w Tychowie w województwie zachodniopomorskim. Doszło tam do zderzenia pociągu z samochodem ciężarowym. Pociąg IC "Szyndzielnia" wyruszył z Ustki w stronę Bielska-Białej 15 lutego, o godzinie 9:35, niecałe dwie godziny później doszło do tragedii na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Pociąg wyhamował dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. Najpoważniej ranny zostali maszynista i kierowca ciężarówki. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie rannych zostało sześć osób.

Jak informuje portal bielsko.biala.pl, zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki byli zakleszczeni. Ucierpiało także kilkoro pasażerów pociągu, którym łącznie podróżowało około 90 osób.

O wypadku poinformowało również PKP Intercity. "W dniu 15.02.2023 roku z powodu wypadku na przejeździe kolejowym pociągu IC 84103/2 „Szyndzielnia” relacji Ustka - Bielsko- Biała Główna z pojazdem drogowym został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grzmiąca - Białogard". Pasażerowi kontynuowali podróż komunikacją zastępczą.

Wypadek spowodował zmiany na trasie 10 innych pociągów. Uruchomiono tam komunikację zastępczą.

Sonda
Czy zawsze zatrzymujesz samochód przed wjazdem na niestrzeżony przejazd kolejowy?
Pan Tomasz przeżył zderzenie z pociągiem
Nasi Partnerzy polecają