Częstochowa. Wjechał renault po pijaku do rowu. Jego pasażer zmarł w szpitalu

2021-05-06 11:35 Rafał Strzelec
Częstochowa. Śmiertelny wypadek na ul. Głównej
Autor: Policja Częstochowa Częstochowa. Śmiertelny wypadek na ul. Głównej

Śmiertelny wypadek przy ulicy Głównej w Częstochowie. Do zdarzenia doszło w środę 5 maja wieczorem. 33-letni kierowca jechał osobowym renault. Zamiast skręcić na skrzyżowaniu, pojechał prosto przed siebie. Auto wylądowało w rowie. Kierujący pojazdem przeżył, ale jego 61-letni pasażer trafił do szpitala. Po kilku godzinach zmarł. 33-latek był w stanie upojenia alkoholowego, miał aż trzy promile we krwi.

Częstochowa. 61-latek zginął jadąc z pijanym kierowcą

Do tragicznego wypadku doszło 5 maja wieczorem około godz. 21.30 przy ulicy Głównej w Częstochowie. Jak relacjonuje miejscowa komenda samochód marki renault wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia zginęła jednak osoba. - Rozpędzony renault zamiast skręcić na skrzyżowaniu, pojechał na wprost i zatrzymał się dopiero w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia pasażer pojazdu odniósł poważne obrażenia i został zabrany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Jak się okazało 33-letni kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu - podaje KMP w Częstochowie. Kierowca samochodu ma usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Policja apeluje, aby w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia z pijanym kierowcą, dzwonić po policję. 

Podpalił się w sypialni rodziców
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE