Darmowe przejazdy już nie dla wszystkich Ukraińców. Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia

i

Autor: Tomasz Kawka/East News Darmowe przejazdy już nie dla wszystkich Ukraińców. Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia

Darmowe przejazdy już nie dla wszystkich Ukraińców. Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia

To koniec darmowych przejazdów Kolejami Śląskimi dla ukraińskich uchodźców? Koleje Śląskie przy pomocy portalu społecznościowego przekazały ważne informacje dotyczące darmowych przejazdów dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Nieodpłatne przejazdy zostaną ograniczone.

Darmowe przejazdy już nie dla wszystkich Ukraińców. Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia

Dwa dni po ataku Rosji na Ukrainę, Koleje Śląskie zdecydowały się na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uchodźców z Ukrainy. Podróż odbywała się na podstawie paszportu lub dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie. W piątek, 1 kwietnia przewoźnik regionalny poinformował o zmianach, które weszły w życie z pierwszym dniem kwietnia.

Przeczytaj koniecznie: Chciał zamordować ojca! Z krtani mężczyzny tryskała krew. Masakra w Zawierciu

Co się zmieni? od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2022 r. nieodpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich przysługują wyszczególnionym niżej obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę ukraińsko-polską od 24 lutego 2022 r. i posiadają obywatelstwo ukraińskie:

  • dzieci i młodzież do lat 18,
  • kobiety (bez względu na wiek),
  • mężczyźni powyżej 60 roku życia,
  • mężczyźni w wieku 18 – 60 lat, którzy są osobami z niepełnosprawnością lub osobami o ograniczonej sprawności ruchowej.

Czytaj także: Zabójstwo dziennikarza TVN. Kto śledził auto Eweliny Ż.? Gdzie jest jej mąż?!

Darmowe przejazdy Kolejami Śląskim dla uchodźców z Ukrainy. Te dokumenty trzeba mieć przy sobie:

  • paszport, który potwierdza przekroczenie granicy (zarówno granicy polskiej jak i innego państwa Unii Europejskiej) 24.02.2022 r. lub później, lub
  • dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka itd.) oraz Powiadomienie o nadaniu numeru PESEL wydane po 24.02.2022 r., na którym jest wpisane obywatelstwo ukraińskie.
Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany