Dzieciom chorym na raka bardzo spodobały się takie odwiedziny! [ZDJĘCIA]

2019-12-06 16:27 abe

I nic w tym dziwnego, skoro do pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. JP II w Katowicach z prezentami od św. Mikołaja przybył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, a katowicki salon Ferrari dostarczył mnóstwo prezentów super samochodami.

To była już piąta mikołajowa wizyta hierarchy. Metropolita sprezentował słodkości pacjentom oddziałów onkologicznego i neurologicznego. Abp Skworc opowiadał dzieciom o biskupie z Miry, czyli o św. Mikołaju i modlił się ze szczególnie doświadczonymi przez życie. Podziękował także szpitalnemu personelowi za opiekę na tymi szczególnymi pacjentami. – Z jednej strony ta pomoc medyczna jest ogromnie ważna, ale z drugiej strony to przytulenie, takie ludzkie przytulenie, to okazanie serca, jest też bardzo, bardzo ważne i za to chciałem serdecznie podziękować.

Radość była wielka również z wizyty pracowników salonu Ferrari Polska. Zresztą także nie pierwszej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Pod szpital zajechały, co było niemałą sensacją dla przygodnych obserwatorów, takie bolidy, o których wszyscy nieletni dorośli chłopcy marzą. Z Ferrari Portofino, Maserati Levante oraz Alpine A110 „mikołaje” wyładowali mnóstwo prezentów. Uśmiechy dzieci były bezcenne. Dodajmy, że podobnie było w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich, również i tam zajechały bolidy z prezentami.