Czy św. Mikołaj jeździ na motocyklu? Tak i to nie jeden! [GALERIA]

2019-12-05 14:53

W najbliższych dniach Motomikołajów z Sądecczyzny czeka mnóstwo pracy. Ponad 3 tysiące paczek, które zostały przygotowane dla dzieciaków trzeba teraz rozwieźć potrzebującym. Akcja ruszyła w czwartek, 5 grudnia. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zobaczyć jak wyglądał jej start.

Najpierw trwała zbiórka zabawek, maskotek, słodyczy oraz artykułów szkolnych, które będą przekazywane potrzebującym dzieciakom. W internecie funkcjonuje jeszcze zbiórka pieniędzy na wypełnienie mikołajkowych paczek. Można ją wesprzeć pod TYM adresem. Obecnie na koncie jest już prawie 7 tysięcy złotych

- Raz w roku ściągamy skóry i kombinezony, przywdziewamy szaty mikołajów, elfów, skrzatów i wyjeżdżamy na motocyklach w teren aby obdarować tych najgrzeczniejszych i najbardziej potrzebujących świątecznymi podarunkami. Akcja polega na zbieraniu darów, zabawek, pomocy szkolnych, słodyczy itp. i dostarczeniu paczek na motocyklach właśnie do tych, którzy na Mikołaja nie mogą liczyć - piszą organizatorzy akcji.

To już kolejna odsłona akcji. W poprzednich 5 latach ponad 60 motocyklistów, którzy byli w drodze praktycznie od rana do wieczora przez 47 dni rozdało 10 tysięcy paczek!