Wybuch w oczyszczalni ścieków

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Eksplozja w oczyszczalni ścieków na Śląsku! Trwa akcja służb

Horror

Eksplozja w oczyszczalni ścieków na Śląsku! Trwa akcja służb

2023-07-22 16:13

Niepokojące doniesienia spłynęły z oczyszczalni ścieków w Bojszowach (województwo śląskie). W sobotę (22 lipca 2023 r.) doszło tam do eksplozji, w wyniku której poszkodowany został jeden z pracowników. Na miejscu trwają działania służb. Znamy wstępne ustalenia policji.

Niepokojące zdarzenie miało miejsce ok. południa w oczyszczalni ścieków przy ul. Gościnnej w Bojszowach. Portal rmf24.pl jako pierwszy podał, że doszło tam do wybuchu pocisku artyleryjskiego. Ranny pracownik oczyszczalni został przetransportowany do szpitala przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków zostały zakończone, na miejscu pojawili się również policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Śląskie: Eksplozja w oczyszczalni ścieków w Bojszowach

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ranny mężczyzna przed wybuchem chciał przeciąć przedmiot szlifierką kątową. Samodzielny pododdział kontrterrorystyczny z Katowic ustali, co dokładnie eksplodowało. Na chwilę obecną nie wiemy, czy był to niewybuch, czy też pocisk moździerzowy, łuska z pozostałością prochu - powiedziała mł. asp. Katarzyna Szewczyk z KPP w Bieruniu.

Na ten moment nie wiadomo, w jakim stanie jest mężczyzna. Artykuł będzie aktualizowany w naszym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Wiesz co robić w przypadku pożaru?
Potężna eksplozja w centrum Londynu!
Nasi Partnerzy polecają