W aucie były narkotyki!

Gliwice: 41-letni kierowca wjechał w latarnię. W jego samochodzie były narkotyki

2022-09-20 9:41

W Gliwicach 41-letni kierujący samochodem marki volkswagen wjechał w latarnię. Taki był finał policyjnego wyścigu, który rozpoczął się na ul. Zwycięstwa, gdy mundurowi zauważyli dziwne zachowanie kierowcy. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że 41-latek był pod wpływem narkotyków. Znaleziono je w jego pojeździe.

Zdarzenie miało miejsce 18 września około godz. 4.30 rano na ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierującego volkswagenem tiguanem. Policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli, ale ten zaczął ucieczkę. Rozpoczął się pościg. - 41-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, uciekając przed radiowozem używającym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, stracił panowanie nad pojazdem, będąc na łuku drogi i skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy oraz Jasnogórskiej. Auto wypadło z jezdni, uderzając w słup oświetlenia ulicznego - opisują mundurowi.

Czytaj również: Kierowca z Gliwic "zdobył" 31 punktów w dwie minuty! Policja pokazuje nagranie

Zdobył 31 punktów karnych w 2 minuty!

Policjanci przyznają, że 41-latek w chwili zatrzymania był agresywny, wulgarny i groził im śmiercią. W jego samochodzie znaleziono narkotyki. Gdy sprawdzono dane 41-latka wyszło na jaw, że był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Krew kierowcy zabezpieczono do badań. Wykażą one, czy w trakcie jazdy był pod wpływem nielegalnych substancji. - 41-latek popełnił kilka przestępstw i szereg wykroczeń – ze wszystkich będzie skrupulatnie rozliczony. Za samą ucieczkę przed policją grozi mu 5 lat pozbawienia wolności - dodaje gliwicka komenda.

Czytaj również: Katowice: Śmierć ciężarnej Marty w szpitalu. Kobieta pożegnała Wiktorka i odeszła. Wstrząsająca relacja męża

Sonda
Dodatkowe szkolenia dla kierowców szybkich aut. Jesteś za?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE