Smutny widok

Tak wygląda grób małej Madzi z Sosnowca. Matka Boska smutno spogląda. Ten widok łamie serce

2023-01-24 16:40

Dokładnie 11 lat temu doszło do zabójstwa małej Madzi z Sosnowca. 24 stycznia 2012 roku jej matka, Katarzyna W., udusiła sześciomiesięczną dziewczynkę, a następnie upozorowała jej porwanie. Kobieta siedzi w więzieniu za zabójstwo. Choć minął już szmat czasu, wszyscy w Sosnowcu pamiętają o tej zbrodni. O tragedii przypomina chociażby grób Madzi, który znajduje się na cmentarzu przy ul. Smutnej.

- Ś.P Madzia W., żyła 6 miesięcy - taki napis widnieje na grobie zamordowanej przez Katarzynę W. sześciomiesięcznej dziewczynki. Przy małej płycie, którą postawiono w 2017 roku, siedzą dwa małe aniołki. Po prawej stronie jest stroik, dookoła kilka wypalonych zniczy. Widok jest naprawdę przygnębiający. Byliśmy też w miejscu, w którym znaleziono zwłoki dziewczynki. Ruiny budynku kolejowego, w których matka pochowała Madzię, już nie istnieją. Zostały wyburzone. Obecnie w tym miejscu znajduje się mała ścianka z cegieł, z ziemi wyrasta kilka chudych pni, jest też trochę gałęzi. Wokół leżą resztki topniejącego śniegu.

Zabójstwo Madzi z Sosnowca

24 stycznia 2012 roku Katarzyna W., matka Madzi udusiła dziecko w swoim mieszkaniu. Następnie wzięła wózek i wyszła z martwą już dziewczynką na spacer. Porzuciła jej ciało w Parku Żeromskiego, dokładniej w ruinach po budynku kolejowym. Potem kilkaset metrów od domu rodziców Katarzyna W. upadła na drogę udając, że ktoś porwał jej dziecko. Powiedziała, że została uderzona przez nieznanego sprawcę. Podała wizerunek przypadkowego przechodnia. O zdarzeniu poinformowano policję.

Mijały dni. Sprawą zainteresowały się media. W poszukiwania włączył się znany detektyw Krzysztof Rutkowski. To on 2 lutego przekonał morderczynię, by wyznała prawdę. Powiedziała, że Madzia wypadła jej z kocyka, a ciało ukryła w parku. Prokuratura wszczęła śledztwo, które wykazało jednak, że Katarzyna W. udusiła córkę. Sąd skazał ją na 25 lat więzienia.

Grób Madzi z Sosnowca [ZDJĘCIA]

Listen on Spreaker.
11 lat temu zginęła mała Madzia z Sosnowca. Tak wygląda jej grób
Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?