Katastrofa w Pszczynie: WSTRZĄSAJĄCE wnioski z sekcji zwłok. Wiadomo, jak zginęli Karol Kania i pilot

2021-02-25 16:19 mj-s PAP
Katastrofa lotnicza w Pszczynie
Autor: kaz Katastrofa lotnicza w Pszczynie

Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Śledczy badający sprawę rozbitego śmigłowca mają wstępne wyniki przeprowadzonej w czwartek (25 lutego) sekcji zwłok obu ofiar. Zarówno u 50-letniego pilota, jak i u przedsiębiorcy Karola Kani prokuratorzy wskazują na tę samą przyczynę śmierci - wielonarządowe obrażenia ciała. Jakie jeszcze informacje przekazała w czwartek pszczyńska prokuratura, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie? Sprawdź na se.pl.

Do katastrofy śmigłowca doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 lutego). Należąca do Karola Kani maszyna runęła na ziemię nieopodal miejscowości Studzienice, kilkaset metrów od jego zakładu.

- Nie dysponujemy jeszcze pełną opinią, ale wstępne wyniki sekcji wskazują, że przyczyną śmierci obu tych osób był wielonarządowe obrażenia ciała, obejmujące zwłaszcza rejon klatki piersiowej – powiedziała Marta Kuc, zastępczyni prokuratora rejonowego w Pszczynie.

Prokurator zwróciła uwagę, że obrażenia wielu narządów są typowe dla poszkodowanych w wypadkach lotniczych.

CZYTAJ: Wjechał obrzydliwie drogim autem pod pociąg. 50-latek ominął rogatki! Została tylko rejestracja

Pszczyńska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym. W zakresie ustalenia przyczyny wypadku współpracuje z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych.

Śledczy przeprowadzili gruntowne oględziny miejsca zdarzenia i wraku, zabezpieczyli czarną skrzynkę rejestrującą przebieg lotu, a także przesłuchali mężczyznę, który przeżył katastrofę. W najbliższym czasie ma być przesłuchana kobieta, która również została ranna w tym wypadku.

PRZECZYTAJ: Śląskie. Zszedł do kotłowni. Gdy go znaleziono, był martwy! Szokujące odkrycie w urzędzie

Prywatny śmigłowiec rozbił się we wtorek w nocy w pszczyńskich lasach, spadając na zalesiony i podmokły, trudno dostępny teren. Karol Kania i pilot – pracownik jego spółki - zginęli na miejscu. Dwoje rannych zdołało się wydostać z wraku. Kobietę przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, a mężczyznę do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Mimo złamań i licznych potłuczeń stan tych osób nie budzi niepokoju o ich życie.

Prokurator o wypadku śmigłowca w Studzienicach

Katastrofa lotnicza w Pszczynie - najnowsze informacje

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE