Tragedia w Katowicach. Śmierć 19-letniej Basi poprzedziła bójka.

i

Autor: KMP Katowice Śmierć 19-letniej Basi w Katowicach poprzedziła bójka przed autobusem miejskim.

Katowice. Bójka poprzedziła śmierć Basi. Zarzuty dla dwóch mężczyzn

2022-01-21 18:28

Zarzuty w sprawie udziału w bójce, do której na ul. Mickiewicza w Katowicach, usłyszało dwóch mężczyzn. 31 lipca 2021 r. w grupę bijących się osób wjechał wtedy kierowca autobusu PKM Katowice. Pod kołami zginęła 19-letnia Basia ze Świętochłowic. Prokuratura chce postawić zarzut jeszcze jednej osobie, jednak cały czas nie stawia się na wezwanie.

Jak doszło do tragedii? 31 lipca 2021 roku z imprezy wracała grupa młodych ludzi. Na wysokości przystanku autobusowego na ul. Mickiewicza doszło do bójki. W pewnym momencie grupka około 10 osób znalazła się na jezdni, przed autobusem PKM Katowice linii 910. Kierowca najpierw lekko ruszył i zaczął trąbić. Po chwili ruszył gwałtownie i potrącił 19-letnią Basię. Co gorsza, nastolatka stała tyłem do pojazdu. Zginęła na miejscu.

Kierowca autobusu tłumaczył, że nie widział kobiety i że ruszył w odruchu obronnym. Miał obawy, że uczestnicy bójki wedrą się do środka autobusu. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa kolejnych dwóch osób. Kierowca nadal przebywa w areszcie.

W związku z feralnymi wydarzeniami z lipca 2021 r. toczy się jeszcze jedno śledztwo. Dotyczy ono bójki, która poprzedziła tragiczny wypadek. Śledztwo trwa ponad 5 miesięcy. Prokuratura Rejonowa Katowice Północ przedstawiła dwóm uczestnikom bójki zarzuty. – Usłyszeli je dwaj mężczyźni. Nie przyznali się do winy. Z trzecim podejrzewanym mężczyzną nie zostały jeszcze przeprowadzone czynności – mówi Joanna Sagan, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, cytowany przez portal katowice24.info.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu w Katowicach. Zarzuty dla trzech mężczyzn

Pogrzeb 19-letniej Basi. Zginęła pod kołami autobusu w Katowicach. Zobacz zdjęcia

Atak na pasażera autobusu w Sosnowcu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki