Koszmar przed świętami

Katowice. Łukasz przyznał się do poćwiartowania Romana. Mężczyzna trafił do aresztu

Wracamy do potwornej zbrodni w Katowicach przy ul. Korfantego. 37-letni Łukasz miał zabić i poćwiartować swojego ojca, 62-letniego Romana. Rozczłonkowane ciało znaleziono w piwnicy. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni i złożył wyjaśnienia. Został tymczasowo aresztowany 37-latek miał się leczyć psychiatrycznie. Biegli sprawdzą, czy w momencie popełnienia zbrodni był poczytalny.

Zabójstwo w Katowicach. Jest areszt dla 37-letniego Łukasza. Mężczyzna przyznał się do zabicia ojca

Makabrycznego odkrycia dokonano w środę, 21 grudnia w jednym z budynków w dzielnicy Wełnowiec w Katowicach. W piwnicy znaleziono rozczłonkowane, poćwiartowane i zapakowane w worki foliowe zwłoki 62-letniego Romana K. W sprawie zatrzymano 37-letniego syna ofiary, Łukasza. Z relacji sąsiadów, jakie pojawiały się w mediach, wynikało, że relacje obu mężczyzn nie były najlepsze. - Słyszałam, że on tłukł tego ojca. Wyrzucał go z domu, ale że takie coś zrobi, tego w życiu bym nie przypuszczała - mówiła jedna z sąsiadek w rozmowie z Polsat News. Okoliczni mieszkańcy mówią, że od dawna nie widzieli pana Romana. Według naszych informatorów 62-latek nie odebrał dwóch ostatnich listów z urzędu skarbowego.

Z naszych ustaleń wynika, że zarówno ojciec, jak i syn leczyli się psychiatrycznie. Starszy mężczyzn miał być ponoć w szpitalu w ostatnim czasie. Potem wrócił do domu. Syn miał mu przynosić obiady. Niestety, prawdopodobnie konflikt między mężczyznami doprowadził do tragedii. Dwa dni przed zabójstwem Łukasz miał zgłosić zaginięcie ojca. W środę znaleziono zmasakrowane ciało.

Katowice. Łukasz przyznał się do poćwiartowania ojca. Biegli sprawdzą, czy był poczytalny

Jak informowaliśmy w czwartek (22 grudnia), 37-letni podejrzany przyznał się do popełnienia zbrodni. Dlaczego zabił? - Mężczyzna złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Motyw popełnienia zbrodni był obecny w jego zeznaniach. Obecnie jest on weryfikowany i objęty tajemnicą śledztwa - mówi nam prok. Jakub Jagoda z Prokuratury Rejonowej Katowice Północ. Śledczy przyznał, że sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek o tymczasowy, trzymiesięczny areszt dla Łukasza K.

Zapytaliśmy prokuratora o doniesienia dotyczące leczenia psychiatrycznego ofiary i podejrzanego. - Mogę potwierdzić, że 37-letni podejrzany leczył się psychiatrycznie. W związku z tym do sprawy powołano dwóch biegłych psychiatrów, którzy ocenią m.in. poczytalność mężczyzny w chwili popełnienia czynu - dodaje Jagoda. Prokurator nie podaje, czy 62-latek także odbywał leczenie.

Na razie nie przeprowadzono sekcji zwłok. Nie jest znany również termin jej przeprowadzenia. Jej wyniki pozwolą wyjaśnić, jaki był mechanizm śmierci 62-letniego Romana. Do sprawy będziemy wracać.

Katowice. Makabryczne zabójstwo w dzielnicy Wełnowiec. Ciało 62-letniego Romana było poćwiartowane! [ZDJĘCIA]

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Śledczy znaleźli poćwiartowane zwłoki w piwnicy
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Nasi Partnerzy polecają