Kiedy dzieci wrócą do przedszkoli w Katowicach? Znamy datę!

i

Autor: Iwona_Olczyk/cc0/pixabay

Kiedy otworzą żłobki i przedszkola w Katowicach? Znamy dokładną datę!

2020-05-15 8:49

Już 25 maja zostaną otwarte żłobki i przedszkola w Katowicach. Taką informację podał miejscowy magistrat. W związku z sytuacją epidemiologiczną w rejonie otwarcie placówek dla najmłodszych zostało przesunięte o tydzień, bowiem pierwotnym terminem był 18 maja.

Jak informował pod koniec kwietnia prezydent miasta Marcin Krupa otwarcie żłobków i przedszkoli w Katowicach nie mogło się odbyć wcześniej, niż 18 maja. Jednak ze względu na fakt, iż w ostatnich dniach Śląsk stał się epicentrum zarazy, a w Katowicach jest grubo ponad 200 zakażonych, postanowiono przesunąć termin.

- W związku z największą w Polsce liczbą zachorowań odnotowanych w naszym regionie w ostatnich dniach w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, podjąłem decyzję o aktualizacji harmonogramu „odmrażania" żłobków i przedszkoli – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet. Dlatego przychyliliśmy się do wniosku dyrektorów placówek, by uruchomienie żłobków i przedszkoli przesunąć na 25 maja – podkreśla prezydent.

Opiekunowie korzystający z opieki nad swoimi dziećmi w miejskich żłobkach i przedszkolach zostali poinformowani, że harmonogram „odmrażania" tych placówek został zaktualizowany.

- Zdaję sobie sprawę, że dla setek rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem. Dlatego wszelkie decyzje w tej sprawie konsultujemy z służbami sanitarnymi, a także samymi rodzicami i dyrektorami, by sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Dodał, że placówki będą wyposażone w specjalne środki ochrony, takie jak płyny do dezynfekcji. Wprowadzone zostaną również pewne zmiany, jak np. ograniczenie wstępu rodziców do przedszkola. Personelowi i dzieciom będzie również mierzona temperatura. Magistrat przeprowadzi również dezynfekcję w budynkach. Nadal zamknięte pozostaną place zabaw, z wyjątkiem tych  na terenie Oddziałów Żłobka Miejskiego. Tutaj zostaną jednak zachowane zasady o wyznaczeniu jednej, małej dziecięcej grupy, która będzie mogła tam przebywać.

Ogółem w Katowicach od początku epidemii wykryto 239 zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarło pięciu mieszkańców miasta.

Złodziej z pociągu! Widziałeś go?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany