Kierująca z zakazem, pasażer z dopalaczami, poszukiwana 27-latka. Wszyscy w jednym aucie

2022-01-25 14:19
Odcisk palca, policja
Autor: Policja Cieszyn

Różne rzeczy zdarzają się podczas patroli, ale takie odkrycia należą do rzadkości. Mundurowi z Cieszyna podczas patrolu w Ustroniu zatrzymali jeden z samochodów do kontroli. Kierująca nim 28-latka jechała mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To jednak nic, bowiem kobieta wiozła poszukiwaną 27-latkę i posiadacza dopalaczy. Choć mundurowi mieli pełne ręce roboty, zdołali zauważyć jeszcze jednego przestępcę.

Sobotnia noc (22/23 stycznia) była wyjątkowa dla mundurowych z Cieszyna. Mieli tego dnia dużo szczęścia, bowiem podczas jednej kontroli zatrzymano czterech złoczyńców. Mundurowi na ul. Baranowej w Ustroniu zobaczyli volkswagena, którym podróżowała 28-letnia kobieta. - Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu danych 28-letniej mieszkanki w policyjnej bazie danych okazało się, że nie może ona kierować żadnym pojazdem, ponieważ posiada obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. To przestępstwo, które jest zagrożone karą wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności nawet do 5 lat - informuje policja.

Czytaj również: Znów zapłonęły chemikalia w Sosnowcu. W akcji 40 strażaków

Nie tylko kobieta została skontrolowana przez policjantów. W aucie były również dwie inne osoby. Pierwsza z nich, 27-letnia kobieta, była poszukiwana przez prokuraturę. Z kolei ich 32-letni towarzysz miał przy sobie dopalacze. - Za ich posiadanie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd - dodają mundurowi.

Zobacz także: Koszmarny wypadek pod Zawierciem. Ciężarówka leży na boku! Gigantyczne utrudnienia

To nie był jednak koniec policyjnych łowów. W trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej mundurowi zauważyli poszukiwanego przez policję 52-latka, który przejeżdżał obok nich samochodem. Powiadomili o tym policjantów z Komisariatu Policji w Ustroniu, którzy już kilka chwil później zatrzymali mężczyznę. Trafił on już do zakładu karnego.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji na Śląsku?
Totalnie przerażająca wizja jasnowidza Jackowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE