Górnicy znowu chorują na koronawirusa

i

Autor: Mat. archiwalny Trudna sytuacja na Śląsku

Koronawirus na Śląsku: Górnicy znowu zakażeni. Zaraza wróciła do kopalń! Koszmar

2020-10-22 14:13

Potwierdzono nowe przypadki zakażeń koronawirusem wśród górników pracujących w kopalniach na terenie województwa śląskiego. To pracownicy Polskiej Grupy Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Gdzie dokładnie doszło do zakażenia? Oto najnowsze dane. Wygląda na to, że koszmar górniczych rodzin powraca.

Koronawirus na Śląsku: Górnicy znowu zakażeni. Najwięcej w Polskiej Grupie Górniczej

Minionej doby w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej na terenie województwa śląskiego potwierdzono 24 nowe przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników. Na kwarantannie jest już blisko 620 górników, w większości tych pracujących dla PGG. Koszmar wraca na kopalnie? Obecnie z zakażeniami zmaga się ponad 200 górników. 188 to pracownicy PGG, 24 JSW, a 10 - Tauron Wydobycie. W przypadku PGG, aktualnie o zdrowie walczy 188 osób (od początku epidemia liczba ta sięgała prawie 3,5 tys.). Kwarantanną objętych jest tam 525 pracowników. Gdzie konkretnie? Najwięcej zakażeń jest w kopalni Mysłowice-Wesoła (39) oraz Ziemowit (28). W kopalni Piast mamy 24 zakażonych, a Murcki-Staszic: 14. W kilku pozostałych jest od 2 do 10 przypadków zakażeń. Liczby wyglądają też niepokojąco w przypadku pozostałych spółek górniczych działających w Śląskiem. 

Koronawirus na Śląsku: Górnicy znowu zakażeni. Pozytywne wyniki w JSW i Tauron Wydobycie

Kolejne zakażenia potwierdzono też w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Liczby zakażonych rosną od około dwóch tygodni, obecnie w spółce zakażone są 24 osoby. Dwa nowe przypadki odnotowano m.in. w kopalni Pniówek. Łącznie od początku pandemii zakażenia w JSW wyniosły prawie 4,2 tys. Na kwarantannie przebywa obecnie 92 pracowników kopalń JSW. W kopalniach spółki Tauron Wydobycie zakażonych jest 10 pracowników. 

Koronawirus na Śląsku: Górnicy znowu zakażeni. Środki ostrożności wciąż aktualne

W kopalniach na terenie województwa śląskiego aktualne są wciąż środki ostrożności, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obowiązuje m.in. nakaz noszenia maseczek, trzeba też dezynfekować dłonie i utrzymywać dystans między pracownikami. Do tego ograniczenie liczby osób w windach zjeżdżających pod ziemię. Systematycznie pracownicy dezynfekują również miejsca, z których górnicy korzystają. 

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany