Koronawirus. Nowe przypadki na Śląsku, prawie TYSIĄC chorych w Polsce!

2020-03-25 14:15 ToM
Coronavirus
Autor: pixabay.com/leo2014

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie kraju! Są też kolejne dwa przypadki z woj. śląskiego. Oznacza to, że w całym kraju zdiagnozowano wirusa u 957 osób! Potwierdzono też kolejne przypadki śmiertelne, liczba pacjentów, którzy przegrali walkę z koronawirusem w całej Polsce to 13.

Dwa nowe przypadki to pacjenci z powiatu cieszyńskiego. To kobieta w sile wieku, która zakaziła się koronawirusem w pracy, a obecnie przebywa w izolacji domowej. Kolejny chory to mężczyzna, który niedawno wrócił z zagranicznego wyjazdu na francuską Riwierę. Przebywał na kwarantannie, w pewnym momencie pojawiły się objawy. Lekarz uznał, że pacjent może leczyć się w domu.

Wcześniej cieszyński szpital poinformował o wyleczeniu mężczyzny, u którego ok. 2,5 tygodnia temu potwierdzono zakażenie. Pacjent bez objawów i z ujemnym wynikiem testu na obecność koronawirusa wrócił do domu.

ZOBACZ TEŻ >>> Jakie testy wykrywają koronawirusa?

Na ten moment w województwie śląskim (środa, 25.03.2020, godz. 14:00) obecność koronawirusa potwierdzono w organizmie 98 osób.

Sosnowieccy nauczyciele uczą jak szyć maseczki