Koronawirus. Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie śląskim [LISTA]

2021-01-05 8:48 Rafał Strzelec
Szczepionka
Autor: huntlh / CC0 / pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 w naszym kraju. Znajduje się na niej blisko 6 tys. miejsc, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. W samym województwie śląskim takich miejsc jest ponad 670. Gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 na Śląsku? Sprawdź szczegóły.

Punkty szczepień na COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowano listę punktów szczepień, w których będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19. Znajduje się na niej prawie 6 tys. punktów (5 994), które są rozmieszczone na terytorium całego kraju. Najwięcej, bo ponad 840, znajduje się w woj. mazowieckim. Warto zaznaczyć, że szczepienie przeciwko koronawirusowi w Polsce odbywa się w trzech etapach:

  • Etap 0 - personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny są szczepieni w pierwszej kolejności;
  • Etap 1 - szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków. Rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.
  • Etap 2 - zaszczepione zostaną osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.
  • Etap 3 - szczepionki otrzymają przedsiębiorcy i pracownicy zamkniętych sektorów, a w dalszej kolejności pozostałe grupy osób dorosłych.

Punkty szczepień na COVID-19. Gdzie będą szczepienia przeciwko koronawirusowi w woj. śląskim? Sprawdź [LISTA]

Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajduje się lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w naszym kraju. W województwie śląskim będzie 671 miejsc, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Najwięcej w Katowicach (66). Około 20-30 punktów znajdować się będzie m.in. w Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu czy Bielsku-Białej. Aby sprawdzić, gdzie znajdują się poszczególne punkty szczepień, należy wejść tutaj: Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w woj. śląskim.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE