Koronawirus w Polsce: 21 sierpnia. Czwarta fala w Polsce? Ponad 220 nowych zakażeń

2021-08-21 10:35
Koronawirus, 2 września. Raport z Wielkopolski. To już czwarta fala?
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus, 2 września. Raport z Wielkopolski. To już czwarta fala?

Koronawirus w Polsce: 21 sierpnia (sobota). Ile jest dziś zakażeń? Ile osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19? Ministerstwo Zdrowia codziennie od ponad roku prezentuje dane na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Resort informuje, ile osób jest zakażonych koronawirusem w Polsce, ile osób zmarło z powodu COVID-19, jak wielu Polaków zostało zaszczepionych. Sprawdź dane aktualne na 21.08.2021 r.

Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś (21 sierpnia) zakażeń? Czwarta fala koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów. Ponadto w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, a to może zwiastować czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od tempa szczepień przeciw COVID-19. Jak z kolei wygląda sytuacja epidemiczna 21 sierpnia 2021 roku? Ile mamy nowych zakażeń? Ile osób się zaszczepiło przeciwko COVID-19? Szczegóły poniżej.

Zobacz koniecznie: Syn Edyty Górniak pokazał się z wulgarnej strony. Mama nie będzie zachwycona! W sieci aż huczy

Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? [RAPORT, 21 SIERPNIA]

- Mamy 222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (32), mazowieckiego (27), łódzkiego (19), kujawsko-pomorskiego (17), śląskiego (16), wielkopolskiego (15), podkarpackiego (14), podlaskiego (14), pomorskiego (14), lubelskiego (10), warmińsko-mazurskiego (10), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (7), lubuskiego (3), opolskiego (3). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba. Żadna osoba nie zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 886 513/ 75 316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE