Koronawirus w Polsce. Szkoły chcą zrezygnować ze studniówek! Uczniowie są zrozpaczeni

2020-09-27 21:17 Bartosz Wojsa
Koronawirus w Polsce. Szkoły chcą zrezygnować ze studniówek! Uczniowie są zrozpaczeni
Autor: East News Koronawirus w Polsce. Szkoły chcą zrezygnować ze studniówek! Uczniowie są zrozpaczeni

Koronawirus w Polsce. Wiele wskazuje na to, że studniówki zaplanowane na 2021 rok mogą zostać odwołane przez pandemię koronawirusa. Do podjęcia decyzji, wbrew pozorom, zostało niewiele czasu, gdyż ta uwielbiana przez uczniów impreza musi być zorganizowana z dużym wyprzedzeniem. Właściciele restauracji już teraz wskazują, że przedstawiciele niektórych placówek mówią o zrezygnowaniu z rezerwacji lokali.

Koronawirus w Polsce. Studniówki 2021 mogą zostać odwołane

Niewykluczone, że studniówki, które mają odbyć się w 2021 roku, zostaną odwołane. Wydaje się, że czasu do podjęcia decyzji jest jeszcze sporo, ale to pozory, gdyż ta uwielbiana przez uczniów impreza wymaga organizacji z dużym wyprzedzeniem. Już teraz odbywają się w szkołach pierwsze posiedzenia dotyczące studniówek. Biorą w nich udział również rodzice. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wiele placówek "dla świętego spokoju" podejmie decyzje o rezygnacji z imprezy. Powodem ma być pandemia koronawirusa, z którą świat może nie zdążyć uporać się do czasu studniówek. - Mamy sygnały, że dużo szkół zrezygnuje ze studniówek, może nawet jakieś 99 procent - mówi Krzysztof Gazda, właściciel Starej Cynkowni w Czechowicach-Dziedzicach, w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

"DZ" pisze, że - jak podkreśla Gazda - w poprzednich latach o tej porze roku, we wrześniu i w październiku, omawiane były szczegóły studniówek, bo rezerwacje robiono kilka miesięcy wcześniej, a teraz jeszcze trwają rozmowy. Dodaje, że dla lokali żyjących z imprez okolicznościowych, w tym studniówek, byłby to kolejny cios - z jednej strony zarobek znikomy, a z drugiej biznes trzeba utrzymać - opłacić pracowników i uregulować wszystkie inne zobowiązania. Z drugiej strony wiele lokali w województwie śląskim sygnałów o odwołaniu studniówek nie dostało. Przyznają jednak, że sytuacja jest niepewna, a docierające do nich informacje rozbieżne. 

Koronawirus w Polsce. Decyzje o studniówkach 2021 podejmowane "na dniach"

Decyzje dotyczące tego, czy studniówki się odbędą, każda szkoła podejmie we własnym zakresie - w porozumieniu z uczniami, jak i rodzicami. Jak nietrudno się domyślić, uczniowie bardzo chcą, by impreza jednak się odbyła. To najważniejsze, nieformalne wydarzenie w okresie ich nauki w szkole średniej. Studniówka to tradycja, która cieszy się olbrzymią popularnością. Władze szkół oraz rodzice zdają sobie z tego sprawę, lecz postawieni w obliczu tak trudnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa, mogą zostać zmuszeni do podjęcia radykalnych kroków. A nieoficjalne informacje mówią, że takie kroki to właśnie odwołanie studniówek.

Dużo zależy od sytuacji związanej z pandemią w najbliższych tygodniach i miesiącach. Jeśli liczba zakażeń spadnie, a stan epidemii nieco ustąpi, być może szansę na organizację tego typu imprez się zwiększą. Uczniowie mają nadzieje, że tak właśnie będzie. Czy do tego dojdzie? Czas pokaże. 

Pijany piłkarz rozjechał Amelkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.