Ksiądz rzucił Kościół i nie gryzie się w język. Celibat jest schronieniem dla homoseksualistów

i

Autor: Shutterstock; Facebook

Ksiądz rzucił Kościół i nie gryzie się w język. "Celibat jest schronieniem dla homoseksualistów"

2023-09-22 5:00

Echa seksualnej imprezy na terenie dąbrowskiej parafii zataczają coraz szersze kręgi i są głośno komentowane przez duchownych z całej Polski, ale też w województwa śląskiego. Jeden z księży pisze wprost: "Tacy jak Ci z Dąbrowy Górniczej umniejszają nasze kapłaństwo i naszą posługę. Po czasie wychodzi dopiero jakie intencje kierują nimi. Celibat jest idealnym schronieniem dla homoseksualistów w Kościele Rzymskokatolickim".

Seks afera w dąbrowskiej parafii. Księża komentują sprawę

Coraz szersze kręgi zatacza skandal jaki wywołała impreza w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, której organizatorem miał być ksiądz Tomasz Z., wikariusz parafii i redaktor naczelny "Niedzieli sosnowieckiej". W budynku należącym do parafii ksiądz miał zorganizować imprezę, na którą zaproszono męską prostytutkę. Jak donosi informator "Gazety Wyborczej", impreza miała charakter czysto seksualny, a jej uczestniczy zażywali tabletki na potencję. Gdy impreza wymknęła się spod kontroli, musiało interweniować pogotowie i policja.

Seks skandal w parafii jest szeroko komentowany nie tylko w mediach, ale również wśród księży. I tak na przykład ks. Kazimierz Sowa, napisał wprost: "to nie pierwszy skandal na tle seksualnym a konkretnie homoseksualnym w tej diecezji".

- W każdym z tych przypadków jedyną reakcją władz kościelnych jest zalecenie modlitwy (nigdy za mało) i powołanie kolejnej komisji. Jak widać skuteczność takich działań jest dość ograniczona co skłania do postawienia tezy, że potrzebna jest zdecydowana reakcja Watykanu i wyznaczenie nowego biskupa dla tej diecezji - pisze ks. Sowa.

Nieco dalej idzie w swoim wpisie ks.Wojciech Grzesiak. "Jestem byłym księdzem rzymskokatolickim, który żyje w małżeństwie. Celibat był obciążeniem. Trudnością. Byłem 16 lat w KRK. Ale nigdy nie miałem myśli homoseksualnych czy innych. Żyłem w celibacie. Ale wiem też, że celibat jest dla środowiska lawendowego dobrym schronieniem swojej orientacji. Największy hejt ze strony księży moich kolegów jak się ożeniłem był właśnie ze środowiska homo. I to oni najgłośniej krzyczą o zachowanie "Świętego celibatu"" - pisze duchowny.

Na swoim facebookowym profilu przytacza także słowa innego duchownego. "W punkt ujął temat orgii księży rzymskokatolickich i męskiej prostytutki w Dąbrowie Górniczej współbrat z Kościoła Polskokatolickiego ks. Jacek Zdrojewski  " To, jest przerażające. Wielcy kapłani dla których, my jesteśmy "przebierańcami" tymi heretykami itd a sami odrzucają ludzi od Boga". Nas piętnują bo mamy rodziny. Mają nas za gorszych, bo należymy do małych kościołów. Ale jak życie pokazuje "pycha zawsze idzie przed upadkiem"... Są w tym kraju wspólnoty katolickie, które żyją inaczej. Które na duchownych nakładają obowiązek utrzymania rodziny i życia w małżeństwie. Są... ale tacy jak Ci z Dąbrowy Górniczej umniejszają nasze kapłaństwo i naszą posługę. Po czasie wychodzi dopiero jakie intencje kierują nimi. Celibat jest idealnym schronieniem dla homoseksualistów w Kościele Rzymskokatolickim" - czytamy we wpisie.

Kuria nie komentuje seks afery z Dąbrowy Górniczej

Proboszcz parafii, w której doszło do zdarzenia, nie chce wypowiadać się w temacie. Odsyła z pytaniami do sosnowieckiej kurii. Ta z kolei, poza wydanym 20 września komunikatem, nie udziela odpowiedzi na pytania.

- Na tym etapie sprawy odsyłam do naszego komunikatu z 20 września br., który jest naszym jedynym stanowiskiem na tę chwilę. Prace komisji wciąż trwają - przekazał ks. Przemysław Lec, rzecznik sosnowieckiej diecezji.

W komunikacie z kolei czytamy: "12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży".

Tego samego dnia powołano komisję, która w trybie pilnym ma wyjaśnić fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji.

"W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media" - czytamy w komunikacie.

Sprawę bada również Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Ksiądz Stanisław Janusz zmarł na oczach wiernych przygotowując niedzielna mszę
Sonda
Czy celibat dla księży powinien być obowiązkowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany