Mała Nadia walczy ze straszną chorobą. Bez przeszczepu zostanie kaleką

2020-11-21 8:00 Rafał Strzelec
Mała Nadia walczy ze straszną chorobą. Bez leczenia zostanie kaleką
Autor: Archiwym prywatne

Mała Nadia mieszka z rodzicami w Wiśle. Mała dziewczynka do trzeciego roku życia rozwijała się prawidłowo. Ale nagle przyszła radykalna zmiana. Córce pani Barbary zaczęły drętwieć palce i całe kończyny. Okazało się, że choruje na zapalną demielinizacyjną polineuropatię. Konieczny jest przeszczep w Indonezji.

Problemy Nadii zaczęły się, gdy miała 3 latka. Z dnia na dzień u dziewczynki zaczęło pojawiać się drętwienie, mrowienie palców i osłabienie kończyn dolnych. Córeczka pani Barbary miała poważne problemy z równowagą i chodzeniem. - W ciągu zaledwie kilku dni nastąpił gwałtowny i ostry niedowład mięśni. Nadia nie mogła unosić nóg ani zaciskać dłoni. Dzięki pomocy lekarzy została przeprowadzona diagnostyka w Centralnym Szpitalu Klinicznym CK WUM w Warszawie - relacjonują na portalu pomaga.pl rodzice dziewczynki.

Lekarze dokonali diagnozy. Okazało się, że dziewczynka z Wisły choruje na zapalną demielinizacyjną polineuropatię. To choroba, w której uszkodzenie występuje głównie we włóknach ruchowych, czuciowych kończyn, choroba ma podłoże immunologiczne. Od 2017 roku Nadia jest stałym pacjentem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dziewczynka przyjmuje Immunoglobuliny oraz sterydy. W szpitalu prowadzona jest fizykoterapia.

Oto upadek polskiej służby zdrowia. Przerażające historie pacjentów i ich bliskich [GALERIA]

- Choroba córki jest nawracająca co wiąże się z częstymi wyjazdami do Warszawy, Katowic. Leczenie w Polsce nie daje efektów. Córka została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych w Tajlandii. Jest to dla naszego dziecka jedyna życiowa szansa, aby ocalić jej życie przed kalectwem - piszą rodzice Nadii. Leczenie dziewczynki to potężny koszt.

Dlatego każda złotówka się liczy! Jeśli ktoś z Was chce wspomóc walkę Nadii z chorobą, może wspomóc zrzutkę zorganizowaną na portalu pomagam.pl. Zbiórka znajduje się tutaj: Zbiórka na przeszczep dla Nadii.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce