Matura 2020 w kwarantannie. Co z maturzystami w obowiązkowej izolacji? Na Śląsku to mogą być setki!

2020-06-07 11:21 Mgorecki
Matura 2020: Kto nie wejdzie na egzamin? Czy będzie mierzona temperatura?
Autor: Shutterstock Matura 2020: Kto nie wejdzie na egzamin? Czy będzie mierzona temperatura?

W województwie śląskim, według najnowszych danych, w kwarantannie jest blisko 10 tys. osób. Ile w tej liczbie jest maturzystów? Co z maturzystami, którzy będąc w kwarantannie, nie mogą podejść do egzaminu dojrzałości? Na Śląsku to może być naprawdę duży odsetek!

Napięcie przed maturą 2020 rośnie. Rosną też niewiadome. Koronawirus nie zwalnia, w sobotę padł rekord zakażeń, na Śląsku w kwarantannie jest prawie 10 tysięcy osób! Co z maturzystami w przymusowej izolacji?

Czytaj też: Padł REKORD zakażeń! Prawie 600 przypadków jednego dnia! Najwięcej na Śląsku. Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2020 w kwarantannie

Na Śląsku w wyniku decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej 9604 osoby są obecnie w kwarantannie domowej. Nie da się wykluczyć, że w tej liczbie znajduje się również masa maturzystów. Dokładnych danych na razie nie da się ustalić. Co ciekawe, infolinia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej milczy. Sygnowana dwudziestoczterogodzinną pracą i dostępnością - nie odpowiada.

Zasady na maturze: Matura 2020: Kto nie wejdzie na egzamin? Czy będzie mierzona temperatura?

Wskazówki rządu mówią o drugim terminie matury, być może wtedy uczniowie obecnie objęci kwarantanną będą mogli napisać egzaminy. Termin wskazany przez rząd obejmuje 7 dni od 8-14 lipca br. Po dodatkowym, drugim terminie egzaminów przysługuje także poprawka, a ta odbędzie się 8 września.

Czytaj też: Matura 2020: Przecieki. Co będzie na maturze z polskiego?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!