Nie chciał płacić za autostradę. Teraz będzie musiał zapłacić ogromną sumę

i

Autor: KAS

Jak to mówią, chytry traci dwa razy

Nie chciał płacić za autostradę. Teraz będzie musiał zapłacić ogromną sumę

Próbował uniknąć opłat za autostradę, a teraz będzie musiał zapłacić kaucję w wysokości 91,5 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Śląska Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że kontrolowany holenderski przewoźnik dopuścił się 61 naruszeń.

Policjanci zatrzymali do kontroli na autostradzie A4 ciężarówkę na holenderskich blachach. Przewoźnik nie miał aktywnego urządzenia do uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd płatnymi odcinkami dróg - czyli opłaty e-TOLL. Po zweryfikowaniu danych za pomocą specjalnego systemu wykazała ponad 500 naruszeń archiwalnych wymagających dalszej analizy. W rezultacie służby ustaliły 61 naruszeń nadających się do dalszego postępowania prowadzonego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

- 61 naruszeń skutkowało pobraniem kaucji w wysokości 91 500 zł na poczet przyszłej kary administracyjnej. Organem decyzyjnym w sprawie nałożenia kary pieniężnej jest GITD. Gdyby przedsiębiorca rzetelnie dokonywał opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg, kosztowałoby go to około 10 tys. zł - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

21-letni kierowca BMW jechał autostradą pod prąd

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki