Prawie 150 nowych policjantów w Śląskiem. "Będą strzec bezpieczeństwa" [ZDJĘCIA]

2021-01-13 14:39 bw
Prawie 150 nowych policjantów w Śląskiem. Będą strzec bezpieczeństwa
Autor: Policja Śląska Prawie 150 nowych policjantów w Śląskiem. "Będą strzec bezpieczeństwa"

Dokładnie 144 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu w województwie śląskim. Z uwagi na panującą epidemią koronawirusa, ich ślubowania odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni, oraz mają skromniejszy charakter. Niebawem policjanci rozpoczną służbę, a ich celem będzie przede wszystkim strzec bezpieczeństwa mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia!

Prawie 150 nowych policjantów w Śląskiem. Skromna uroczystość dla funkcjonariuszy

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. W uroczystości udział wzięli również: Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Mokras, Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach mł. insp. Gabriela Socha, Naczelnik Wydziału Kadr KWP w Katowicach mł. insp. Sławomir Zynek oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. sztab. Michał Szczęśniak. Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a oprawą muzyczną zajął się trębacz z policyjnej orkiestry. Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość dla funkcjonariuszy była skromna. Padły jednak ważne słowa! Poniżej szczegóły. 

Prawie 150 nowych policjantów w Śląskiem. "Będą strzec bezpieczeństwa"

Generał pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. - Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Komendant Wojewódzki zaznaczył, że fundamentem policyjnej służby jest wiedza funkcjonariusza, a pierwszą okazją do zgłębienia tajników policyjnego rzemiosła jest kurs podstawowy w szkole policyjnej, który niebawem rozpoczną. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi jednostek, do których zostali przydzieleni - relacjonują policjanci na swojej stronie internetowej. Szef śląskich mundurowych życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów.

Marek Zuber: Przed nami ciągły wzrost cen i opłat [Super Raport]