Ojczym kopał i katował chłopca kablem! Matka biernie patrzyła. Horror w Częstochowie

2021-10-28 17:29
Dziecko pobite kablem
Autor: shutterstock

Koszmar w Częstochowie. W miniony poniedziałek mieszkańcy miasta nagrali niezwykle okrutne zachowanie Kamila wobec swojego pasierba. Krewki 31-latek skatował go kablem, a potem skopał. Matka patrzyła na dramat dziecka, ale nie zrobiła nic. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dramat 9-latka trwa od pięciu lat.

Koszmar w Częstochowie. Kamil I. (31 l.) skatował swojego 9-letniego pasierba. Do dramatu doszło w poniedziałek. Przypadkowi świadkowie zawiadomili policję o pobiciu dziecka przez mężczyznę w jednym z mieszkań w centrum Częstochowy. - Policjanci, którzy udali się na miejsce, zabezpieczyli od świadków wykonane telefonem komórkowym przez okno nagranie, które dokumentuje przebieg zdarzenia. Na nagraniu widać mężczyznę bijącego przewodem i kopiącego kilkuletniego chłopca. Ponadto z analizy zapisu wynika, że kobieta, znajdująca się w mieszkaniu, nie reagowała na zachowanie sprawcy przestępstwa - podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

SZOKUJĄCE szczegóły! Skatowali Kacperka, bo nie umył rączek

To jednak nie wszystko. Matka 9-letniego była świadkiem dramatu, który trwał latami. Dziecko było bite przez ponad połowę swojego życia.

- Przesłuchany przez sąd na wniosek prokuratora chłopiec zeznał, że ojczym od 5 lat bił go rękami i przewodem po całym ciele, a także krzyczał na niego i wyzywał go. Ponadto na podstawie opinii biegłego lekarza ustalono, że 25 października b.r. mężczyzna spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci licznych podbiegnięć krwawych i otarć skóry - dodaje Ozimek.

Prokurator przedstawił Kamilowi I. zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek i niepełnosprawność pasierbem. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się jedynie do tego, że pobił chłopca w miniony poniedziałek. Matce 9-latka prokurator przedstawił zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i pomocnictwa do przestępstwa znęcania.

- Zgodnie z Kodeksem karnym za pomocnictwo odpowiada osoba, która wbrew prawnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia jego popełnienie. Obowiązek opieki matki nad małoletnim dzieckiem wynika z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego – przypomniał rzecznik prokuratury.

W środę prokurator złożył Sądu Rejonowego w Częstochowie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obydwu podejrzanych. W czwartek sąd nie uwzględnił wniosków prokuratora. Prokuratura odwoła się od tych decyzji. Przestępstwo znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Poza znęcaniem się nad chłopcem, w śledztwie będzie też badane, czy sprawujący opiekę nad rodziną lokalny ośrodek pomocy społecznej wykonywał prawidłowo swe obowiązki.

Sonda
Czy jesteś za karami cielesnymi dla osób, które krzywdzą dzieci?
Wyrzucił dziecko z samochodu i ukradł BMW warte ćwierć miliona złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE