Kacper S. zabił Patrycję dzień przed 15. urodzinami. Uniknie więzienia?! Szokujące ustalenia śledczych

2021-01-14 11:19 bw
Kacper S. zabił Patrycję dzień przed 15. urodzinami. Uniknie więzienia?! Szokujące ustalenia śledczych
Autor: Facebook Kacper S. zabił Patrycję dzień przed 15. urodzinami. Uniknie więzienia?! Szokujące ustalenia śledczych

Wszystko wskazuje na to, że Kacper S. nie trafi do więzienia po zabójstwie 13-letniej Patrycji. Ma ponieść karę jako nieletni, ponieważ w dniu morderstwa miał jeszcze 14 lat, dopiero dzień później obchodził swoje 15. urodziny. "Super Express" dotarł do szokujących ustaleń. Policja śląska zabiera głos w sprawie i właściwie potwierdza nasze przypuszczenia.

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. Kacper S. uniknie więzienia za zabicie Patrycji?

Trwa śledztwo w sprawie morderstwa 13-letniej Patrycji P. z Bytomia, której zwłoki z ranami kłutymi szyi i klatki piersiowej znaleziono pod kartonami na nieużytkach w Piekarach Śląskich. Wszystko wskazuje na to, że zabójcą jest jej chłopak, Kacper S., z którym według nieoficjalnych doniesień nastolatka była w ciąży. Jak ustalił "Super Express", Kacper miał zabić Patrycję dzień przed swoimi 15. urodzinami. To oznacza, że prawdopodobnie nie będzie sądzony jako dorosły. - Trafił do policyjnej izby dziecka, jest osobą nieletnią - mówi Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji. - To, czy będzie sądzony jako dorosły, zależy przede wszystkim od tego, ile miał lat w momencie popełnienia tego czynu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 15 lat skończył 13 stycznia, a do zabójstwa doszło najprawdopodobniej 12 stycznia - potwierdza Nowara.  

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. Kacper S. trafi do zakładu poprawczego?

Wszystko wskazuje na to, że Kacper S. najprawdopodobniej będzie odpowiadał jako osoba nieletnia. - Gdyby skończył 15 lat, sąd mógłby podjąć decyzję o wymierzeniu kary, jak dla dorosłego. W takim jednak wypadku nie może tego zrobić. Jeszcze nie mamy oczywiście jednoznacznej odpowiedzi, ale wszystko składania się ku temu, że będzie sądzony jako osoba nieletnia. Sąd może wówczas zdecydować, w przypadku najwyższej kary, o umieszczeniu go w zakładzie poprawczym. Sąd bierze różne czynniki pod uwagę: poprzednią karalność, stan emocjonalny, warunki w domu. Jest mnóstwo elementów, które wpływają na tę decyzję - mówi Aleksandra Nowara. 

Makabra na Śląsku. Zabił 13-latkę, bo była z nim w ciąży?

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. Przyczyną była ciąża 13-letniej Patrycji?

Przypomnijmy, że 13-letnia Patrycja zaginęła, a ostatni raz widziana była we wtorek (12 stycznia) na ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Szukali jej policjanci, lecz niestety, wkrótce dokonali makabrycznego odkrycia. W środę (13 stycznia), tuż przed godz. 15:00, na terenie niezabudowanym w Piekarach Śląskich funkcjonariusze znaleźli przykryte kartonem zwłoki Patrycji, z ranami kłutymi szyi i klatki piersiowej.- Miejsce, w którym ujawniono zwłoki wskazał kolega 13-latki, Kacper S. (lat 15), który w dniu wczorajszym przebywał w tej okolicy z dziewczynką. Oświadczył, że doszło tam do awantury z mężczyzną, podczas której chłopiec miał oddalić się, pozostawiając ją. Czynności z udziałem prokuratora w toku - nieoficjalnie dowiedział się wówczas "Super Express". Nieoficjalne ustalenia mrożą krew w żyłach. Późniejsza wersja wydarzeń, jaką podał nastolatek przedstawia się koszmarnie. Okazuje się, że 13-latka była prawdopodobnie w ciąży. Jak przyznał... to on miał zabić. - 15-letni Kacper S. przyznał, ze dokonał zabójstwa 13-latki, z uwagi na to, że była z nim w ciąży - dowiedzieliśmy się ze źródła znającego sprawę.