Rowery miejskie w Katowicach od 1 kwietnia. Pod SPECJALNYM NADZOREM

2020-03-26 17:00 abe
rowery miejskie_wypożyczalnia_Katowice
Autor: Andrzej Bęben

Magistrat przygotowuje się do uruchomienia w tym sezonie sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Jej operator będzie odpowiedzialny „ za wdrożenie dodatkowych procedur związanych z dezynfekcją urządzeń oraz wprowadzenia nowych rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo korzystania z rowerów miejskich w związku z koronawirusem”.

Zobowiązaliśmy operatora sieci – firmę Nextbike, do codziennego odkażania rowerów. Rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej, bez dotykania terminali. Dodatkowo warto przypomnieć, że rowery miejskie w Katowicach w ostatnich latach stały się dla tysięcy osób alternatywą dla transportu publicznego, co w czasie epidemii ma duże znaczenie, w szczególności dla osób codziennie dojeżdżających do pracy – wyjaśnia Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice. W 2019 r. Katowice miały 75 stacji wypożyczeń, a teraz będzie ich o 15 więcej (w 2015 r. zaczynano od… 3 stacji).

W zeszłym sezonie rowery wypożyczono ponad 260 tys. razy. W tym sezonie przybędzie nie tylko stacji. Więcej będzie rowerów – 730. Do dyspozycji mieszkańców ponownie będą rowery cargo (20 sztuk), które służą do przewozu załadunku do 100 kg lub czworo małych dzieci – komunikuje katowicki magistrat. Rowerzyści zgodnie z obowiązującym prawem będą musieli zachować odpowiedni dystans i nie mogą jeździć w grupach.

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.