Wieża w Rybniku

i

Autor: Piotr Kuczera/facebook.com Wieża w Rybniku

Rybnik

Rybnik będzie miał swoją wieżę Eiffla. Nie uwierzysz, gdzie będzie stała

Jedni mają Jezusa w Świebodzinie niemal wierną kopię pomnika Chrystusa Króla w Rio de Janeiro, a inni, tak jak w Rybniku, będą mieć wieże Eiffla. 15 metrowa konstrukcja na wzór tej paryskiej powstaje w Rydułtowach. Na razie jest w dwóch kawałkach, ale wkrótce trafi do rybnickiej dzielnicy Niedobczyce.

W Rybniku w dzielnicy Niedobczyce na rondzie stanie Wieża Eiffla! Będzie identyczna, jak ta w stolicy Francji - Paryżu. Ta rybnicka będzie mierzyć 15 metrów i zostanie ustawiona na...rondzie. Pracami nad tą konstrukcją pochwalił się w mediach społecznościowych Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Czytaj także: Jaworzno. Na podwórku zaparkował...samolot. To iskra z 1965 roku

- Dwie części konstrukcji są już gotowe. Teraz jeszcze trzeba wykonać cynkowanie i malowanie proszkowo. Budowa fundamentu pod posadowienie wieży jest planowana w lipcu, a z końcem sierpnia planujemy montaż na rondzie Niedobczyce - Paryż - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Rybnika. 

Przypomniał też, że rybnicka wieża, to wybór mieszkańców, który podjęli głosując w Budżecie Obywatelskim, na zgłoszony przez jednego z mieszkańców projekt.

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Mam obawę czy kolejne wybory będą wolne
Sonda
Czy uważasz Paryż za romantyczne miasto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE