Jechał mimo zakazu

i

Autor: Policja Śląska

Pijany poszukiwany

Rybnik. Pijany Ukrainiec przekroczył prędkość. Był poszukiwany

2022-06-30 13:14

Policja z Rybnika zatrzymała 37-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że był pijany. Mało tego, widniał w bazach danych jako poszukiwany.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Rybniku, drogówki na ulicy Raciborskiej zauważyli kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 11 km/h. Gdy sprawdzili dane 37-letniego Ukraińca, okazało się, że ma on zakaz prowadzenia samochodów i jest poszukiwany do odbycia kilku miesięcy pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko.

Zobacz koniecznie: Gdzie jest burza? Piekielny upał i kolejne burze na Śląsku. Ostrzeżenia IMGW [30.06.2022]

- Ponadto podczas kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Obywatel Ukrainy miał w organizmie promil alkoholu - informuje KMP Rybnik.

Czytaj koniecznie: Związkowcy nie odpuszczają. Protestują pod biurem poselskim premiera Morawieckiego w Katowicach

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Został doprowadzony do Zakładu Karnego w Raciborzu. Grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.

Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję, gdy jechał na rowerze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE