Związkowcy protestują pod biurem premiera w Katowicach

i

Autor: Fot. Sierpień 80. Związkowcy z Sierpnia 80. protestują pod biurem poselskim Mateusza Morawickiego w Katowicach

Katowice. Protest związkowców z Sierpnia 80.

Związkowcy nie odpuszczają. Protestują pod biurem poselskim premiera Morawieckiego w Katowicach

Związkowcy z Sierpnia 80. nie odpuszczają. W czwartek, 30 czerwca ponownie pojawili się z transparentami pod biurem poselskim premiera Mateusza Morawickiego w Katowicach. Jak mówią, walczą o niższe ceny węgla dla ludzi i nie dadzą się przepędzić. "Górnictwo jest naszym dobrem narodowym, nie można go zarzynać". - Oczekujemy realnych interwencji rządu - powiedział dziennikarzom Patryk Pieczko z Sierpnia 80.

Katowice. Związkowcy wściekli na premiera Morawieckiego. "Bronimy węgla, bronimy Polski"

Związkowcy z Sierpnia 80., po raz kolejny pojawili się ponownie pod biurem poselskim premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Punktualnie o godzinie 10, w czwartek, 30 czerwca, pojawili się z transparentami na ulicy Warszawskiej. Na miejscu jest także policja, które legitymuje uczestników protestu. Jest także zespół antykonfliktowy policji, który negocjuje ze związkowcami.

Czytaj także: Tragiczny wypadek na S1 w Dąbrowie Górniczej. Huknął w auta stojące w korku

- Jesteśmy tutaj, żeby przypomnieć Morawieckiemu jego obowiązki, bo jest posłem z tej ziemi i nie może zapominać o tym - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

Express Biedrzyckiej 29.06 (Tomasz Trela, płk Andrzej Kruczyński, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Piotr Müller

- Dzisiaj w Warszawie jest posiedzenie rządu, na którym ma być poruszony temat górnictwa, dlatego tutaj jesteśmy. Ten rząd w końcu musi podjąć decyzje, które zabezpieczą nasz rynek energetyczny. Ludzie, którzy tutaj dzisiaj przychodzą walczą o suwerenność energetyczną Polski, ale walczą również o to, żeby węgiel był dostępny dla wszystkich obywateli w rozsądnej cenie. Nie może być dłużej tak, że my górnicy produkujemy węgiel po 900 złotych, a spekulanci sprzedają ten węgiel po 3 i 3,5 tysiąca złotych. Jeśli rząd nie podejmie jakiś kroków, to jesienią węgiel będzie kosztował nawet i po 6 tysięcy złotych. Tego nie przeżyje żadna rodzina - mówi stanowczo Ziętek

Sonda
Czy rozumiesz, dlaczego węgiel jest obecnie tak drogi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE