Potężna burza w województwie śląskim. Runął grad wielkości piłeczek do ping ponga

i

Autor: Andrei32/Pixabay Zdjęcie ilustracyjne. Potężna burza w województwie śląskim. Runął grad wielkości piłeczek do ping ponga

Burza w województwie śląskim

Potężna burza w województwie śląskim. Runął grad wielkości piłeczek do ping ponga ZDJĘCIA I WIDEO

Grad wielkości piłeczek do ping ponga, zerwane dachy, zalane drogi i budynki. To bilans gwałtownej burzy, która przetoczyła się przez województwo śląskiego w środę, 29 czerwca. Zalane jest przejście podziemne w Sosnowcu, a także Dom Pomocy Społecznej w Mysłowicach. Skutki tej potężnej burzy cały czas usuwają strażacy.

Potężna burza przetoczyła się przez województwo śląskie, a wraz z nią runęły kule gradu. Silny wiatr łamał drzewa i siał spustoszenie w przydomowych ogródkach. Zalane są drogi między innymi w Mysłowicach, Sosnowcu, Żywcu. Podtopione posesje, uszkodzone poszycia dachów.

- Dość silne burze występują aktualnie w południowej Małopolsce i w rejonie Beskidu Śląskiego. Komórki burzowe są dość lokalne. Aktualnie występuje silny rozwój burz nad Czechami. Burze szybko łączą się w większe struktury i przemieszczają w stronę woj. dolnośląskiego i opolskiego - informuje IMGW.

Czytaj także: Tragiczny wypadek na S1 w Dąbrowie Górniczej. Huknął w auta stojące w korku

- Na skutek gradobicia oraz intensywnych opadów deszczu mysłowiccy strażacy usuwają zgłaszane zagrożenia związane m.in. z lokalnymi podtopieniami na jezdniach i w budynkach mieszkalnych, produkcyjnych oraz w Domu Pomocy Społecznej. Zgłoszenia dotyczyły również połamanych drzew, które przewróciły się nie tylko na jezdnie, ale również na samochody i słupy energetyczne. W kilku obiektach doszło do uszkodzenia pokrycia dachowego - poinformował  mł. bryg. Wojciech Chojnowski z mysłowickiej komendy PSP.

W samych Mysłowicach odnotowano jak dotąd 25 zgłoszeń związanych z gradobiciem.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE