Zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy. Śledczy ujawniają nowe szczegłóy tej zbrodni

i

Autor: fot. Policja Śląska Zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy. Śledczy ujawniają nowe szczegłóy tej zbrodni

Cztery miesiące od zabójstwa Aleksandry i Oliwii z Częstochowy. Wciąż nie wiadomo jak zginęła matka dziewczyny

W poszukiwania Aleksandry i Oliwii z Częstochowy zaangażowanych było mnóstwo osób. Szukali nie tylko policjanci, ale też wolontariusze, mieszkańcy, strażacy i każdy kto chciał pomóc. Niestety, ich ciała znaleziono w lesie w Romanowie. Jeszcze w trakcie poszukiwań, prokuratura postawiła zarzut zabójstwa Krzysztofowi R., znajomemu kobiet. Cztery miesiące od tej makabrycznej zbrodni, wciąż nie wiadomo jak zginęła 45-letnia Aleksandra, matka Oliwii.

Zamordowana Oliwia umierała w męczarniach. Wyjątkowe bestialstwo! Są wyniki sekcji zwłok

Tą makabryczną zbrodnią żyła cała Polska. 45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia, zaginęły w tajemniczych okolicznościach 10 lutego bieżącego roku. Zaginięcie kobiet zgłosiła zrozpaczona babcia. Błyskawicznie rozpoczęły się poszukiwania kobiet, a ich wizerunki widniały wszędzie. W poszukiwania kobiet zaangażowali się nie tylko policjanci, strażacy, ale także wolontariusze, ratownicy, mieszkańcy. Dosłownie każdy, kto chciał pomóc. Jeszcze w trakcie poszukiwań, prokuratura postawiła zarzut zabójstwa kobiet Krzysztofowi R., mężczyzna jednak od samego początku nie przyznaje się do winy i odmówił współpracy ze śledczymi

Czytaj także: Przyjechał pijany autobusem po dzieci! Zgroza w Świętochłowicach

Ciała kobiet odnaleziono 21 lutego w lesie w Romanowie, wsi pod Częstochową. Rodziny nie były w stanie zidentyfikować ciał kobiet, dlatego prokuratura zleciła badania DNA, które niestety, rozwiały wszelkie wątpliwości.

Express Biedrzyckiej 29.06 (Tomasz Trela, płk Andrzej Kruczyński, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Piotr Müller

23 lutego w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, odbyła się sekcja zwłok kobiet. - Młodsza z kobiet została uduszona, sprawca działał w sposób gwałtowny. Niestety, w przypadku starszej kobiety biegli nie byli w stanie określić mechanizmu, dlatego zostały zlecone dodatkowe badania - informował wówczas prok. Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Te dodatkowe badania to badania histopatologiczne. Po czterech miesiącach od tej makabrycznej zbrodni, wciąż nie wiadomo, jak zginęła starsza kobieta.

Czytaj koniecznie: Jak zginęły Aleksandra i Oliwia? Makabra w lesie w Romanowie. Rekonstrukcja zdarzeń

- Czekamy na wyniki badań histopatologicznych, ich analiza jest konieczna do wyjaśnienia przyczyn śmierci 45-letniej kobiety. Wyniki badań będą znane najprawdopodobniej w połowie lipca - poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie w rozmowie z dziennikzachodni.pl

W maju sąd przedłużył areszt Krzysztofowi R. do 12 sierpnia. Wyniki histopatologii są kluczowe dla prowadzonego śledztwa, zdecydują bowiem o jego dalszym przebiegu.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE