Świętochłowice: Kierowca przyjechał nietrzeźwy po dzieci. Miał je zabrać na wycieczkę

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Przyjechał pijany autobusem po dzieci! Zgroza w Świętochłowicach

2022-06-29 14:18

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 58-letniego kierowcę autobusu, który mają promil alkoholu w organizmie chciał pojechać z dziećmi na wycieczkę. - Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna - informuje świętochłowicka komenda.

Świętochłowice. Pijany kierowca autokaru chciał zabrać dzieci na wycieczkę

Jak podaje policja w Świętochłowicach, niecodzienne zdarzenie miało miejsce tuż przed zakończeniem roku szkolnego. dzieci z jednej z placówek miały jechać na wycieczkę. - Świętochłowiccy policjanci pojechali na miejsce zaplanowanej kontroli drogowej, by sprawdzić stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowców. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że jeden z kierowców był nietrzeźwy. 58-latek przyjechał autokarem na miejsce - podaje komenda ze Świętochłowic. W organizmie 58-latka był promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Zobacz także: Urzędnicy z Częstochowy będą pracowali krócej. Wszystko przez upały!

Na szczęście wycieczka doszła do skutku. Firma przewozowa ściągnęła na miejsce innego kierowcę. Dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Zobacz również: Zawracał mercedesem na łuku drogi. Nagle wjechał w niego dostawczak. Koszmarny wypadek w Mikołowie

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijacki rajd Franka Sterczewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE