Rybnik: Sprzedała dom, porzuciła psa. Koszmar Neli! "Łańcuch jak na bydło!" [ZDJĘCIA]

2020-09-23 15:35 Bartosz Wojsa

Przedstawiciele Pet Patrol Rybnik interweniowali w sprawie Neli, pieska, który został porzucony przez swoją właścicielkę. Kobieta sprzedała dom, ale niepotrzebny był jej "stary pies". Nela była przywiązana na łańcuchu, jak na bydło! Za budę miały jej służyć drzewka i wykopany dół. Straszne warunki! Mamy zdjęcia z miejsca interwencji.

Pet Patrol Rybnik na swoim Facebooku opisał interwencję, która została podjęta 19 września na terenie jednego z domów. Jak mówią przedstawiciele organizacji, dom został sprzedany, ale właścicielce "stary pies" już nie był potrzebny. - Miał wyrosnąć kiedyś na Cocker Spaniela, ale "coś poszło nie tak". Taki kundel przecież nie pasuje do nowego życia, więc pozostał... Ktoś tam będzie go karmił, a za budę posłużą drzewka i wykopany dół. Normalnie pozazdrościć warunków. O łańcuchu jak na bydło nie wspominany - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych. - Kolejna zepsuta, stara i niemodna zabawka, niech sobie dogoreje gdzieś daleko od wrażliwych oczu, w samotności i tęsknocie. Tak, tęsknocie, bo ona nadal tęskni za swoją właścicielką i nie wie co zrobiła źle, czym zasłużyła, że ta ją opuściła. Pewnie by się ucieszyła na jej widok... Takie właśnie są psy, bezgraniczna i bezwarunkowa miłość, która wszystko ci wybaczy - pisze Pet Patrol Rybnik.

Nela jest już pod opieką organizacji. Pet Patrol Rybnik zapowiada, że znajdzie dla niej rodzinę, która na nią zasługuje. - Nela ma szacunkowo od 9 do 11 lat i bardzo przyjazne usposobienie. Bardzo cieszyła się na nasz widok i rozdawała buziaki. Ona wiedziała, po co tu jesteśmy - pisze Pet Patrol Rybnik.

Suczka została odrobaczona, odpchlona i zaszczepiona. Wkrótce zostanie wysterylizowana. - Bardzo prosimy o wsparcie na pokrycie kosztów zabiegu i profilaktyki. Z góry dziękujemy za każdy gest - apelują działacze.

Pet Patrol Rybnik

44-203 Rybnik

Karola Miarki 13

KRS 0000781066

NUMER KONTA PL

24 1600 1462 1824 6396 7000 0001

Tytułem: Nela

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.