Senior przechodził przez A4 w Katowicach. Kierowców zamurowało! Policjanci w szoku

2021-10-28 18:45

Kilka dni temu w serwisie YouTube na kanale Frustracje Drogowe pojawił się filmik z katowickiego odcinka autostrady A4. Widać na nim mężczyznę, który próbował sforsować drogę pieszo. O mały włos, a doszłoby do tragedii. Jeden z samochodów musiał się gwałtownie zatrzymać na ruchliwej trasie, by nie potrącić pieszego. Policja jest oburzona zachowaniem mężczyzny. Ale nie tylko tym.

Nie wiadomo, z jakiego okresu pochodzi filmik. Wiadomo, że kilka dni temu trafił do sieci. Znajdziemy go na kanale Frustracje Drogowe. Filmik przedstawia mężczyznę, który po sforsowaniu barierek na A4 w Katowicach postanowił przebiec przez cztery pasy jezdni. Jeden z samochodów musiał się zatrzymać, a przecież mówimy o drodze szybkiego ruchu, więc mogło dojść do niespodziewanej kraksy. Mężczyźnie ostatecznie udało się przejść na drugą stronę. Całe zdarzenie zostało nagrane z wiaduktu. Nie wiadomo, kto jest jego autorem. Zapytaliśmy katowicką policję, czy wie o zajściu.

- Ostatni raz zgłoszenie dotyczące takiej sytuacji mieliśmy w styczniu - mówi Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjantka przyznaje, że zachowanie pieszego było nieodpowiedzialne, ale nie rozumie zachowania osób lub osoby, która nagrywała całe zajście. - Czy ona czekała, aż wydarzy się tragedia? - zamyśla się Żyłka w rozmowie z Super Expressem. Poniżej nagranie z katowickiego odcinka A4.

Zobacz koniecznie: Częstochowa. Kobieta zwyzywała kierowcę na pasach. Mamy stanowisko policji

Sonda
Czy widziałeś kiedyś podobną sytuację na drodze na własne oczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE