Śląskie: Auchan zamyka swoje hipermarkety. Konieczne będą zwolnienia grupowe!

2020-06-29 22:02 Bartosz Wojsa
Śląskie: Auchan zamyka swoje hipermarkety. Konieczne będą zwolnienia grupowe!
Autor: Auchan Retail Polska Śląskie: Auchan zamyka swoje hipermarkety. Konieczne będą zwolnienia grupowe!

Auchan Retail Polska podjęło decyzję o zamknięciu dwóch hipermarketów na terenie województwa śląskiego. I choć firma zadeklarowała, że w ramach dostępnych wakatów zamierza przenieść część pracowników do innych placówek, to jednak już potwierdziła, że konieczne będą zwolnienia grupowe. Sporo osób może stracić pracę!

Auchan Retail Polska podjęło decyzję o zamknięciu dwóch sklepów sieci znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Chodzi o punkty zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka) oraz w Mysłowicach. Decyzję poprzedziła "wnikliwa analiza finansowa i organizacyjna obu placówek, przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności".

- Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe - czytamy w komunikacie prasowym.

Informując o podjętej decyzji Auchan Retail Polska podkreśla jednocześnie, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach. Procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości i dalsze perspektywy. 

- Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska  pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku – powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Auchan Retail Polska planuje przeniesienie części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia. Niestety, pojawia się też wątek zwolnień!

- Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną - czytamy w komunikacie prasowym.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia 2020 roku.

Matka z córkami utraciły mieszkanie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.