Rośnie liczba zakażonych górników w kopalniach

i

Autor: PGG

Śląskie: Koronawirus w kopalniach. Rośnie liczba zakażonych [RAPORT, DANE]

2020-05-29 10:49

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem górników. Spółki górnicze przedstawiły najnowsze dane na temat sytuacji epidemiologicznej w kopalniach. Odnotowano ponad 230 nowych przypadków koronawirusa wśród pracowników sektora wydobywczego. Więcej szczegółów poniżej.

Koronawirus w kopalniach. Duży wzrost zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Aż 224 nowe przypadki odnotowano w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Największym ogniskiem zarazy jest wciąż kopalnia Pniówek - tam od początku epidemii stwierdzono 1479 zakażeń. To o 28 więcej niż w czwartek. Dynamiczny wzrost nastąpił w KWK Zofiówka. Jak już pisaliśmy wykryto tam 196 przypadków koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Obecnie liczba zakażonych w tym zakładzie wynosi 355. W kopalni Jastrzębie-Bzie choruje 9 osób, w kopalni Budryk 4, a w kopalni Borynia 8. Kwarantanną są objęte 264 osoby

PGG: 11 nowych zakażeń w kopalniach

Kolejnych 11 przypadków odnotowano w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Zakażenie potwierdzono tam u 1476 pracowników, wobec 1465 raportowanych dobę wcześniej. 2011 osób jest w kwarantannie. W ramach badań przesiewowych od pracowników Grupy pobrano ponad 26,6 tys. wymazów do testów na obecność koronawirusa.

Najwięcej chorych jest w należących do PGG kopalniach: Jankowice (671), Sośnica (457) i Murcki-Staszic (235). Pod kątem SARS-Cov-2 po raz drugi badani są w tym tygodniu pracownicy kopalni rudzkiej Bielszowice, gdzie do piątku potwierdzono 64 przypadki koronawirusa, wobec 62 dobę wcześniej. 15 zakażonych jest w kopalni Marcel (część kopalni ROW). Od jednego do kilku przypadków zakażenia potwierdzono także w innych kopalniach i w tzw. ruchach PGG.

Przypomnijmy, że kopalnie Bielszowice i Pokój w Rudzie Śląskiej ze względu na sytuację epidemiologiczną nie wydobywają węgla. Trzy inne zatrzymane wcześniej kopalnie PGG: Murcki-Staszic, Jankowice i Sośnica wznawiają eksploatację.

Koronawirus w kopalni Bobrek. Sytuacja wraca do normalności

Najszybciej do normalnego poziomu wydobycia powraca należąca do spółki Węglokoks Kraj kopalnia Bobrek w Bytomiu, gdzie w piątek zakażonych było (po odjęciu kolejnych ozdrowieńców) 526 pracowników kopalni i współpracujących z nią firm (69). Również w tej kopalni z dnia na dzień przybywa osób wyleczonych z Covid-19 - obecnie jest ich 55. W kwarantannie przebywa 15 osób. Do pracy powróciła już ponad połowa załogi, a wydobycie osiągnęło co najmniej 80 proc. zwykłego poziomu.

Koronawirus na Śląsku. Ponad 3,8 tysiąca zakażonych to górnicy

Ogółem - według danych pozyskanych przez PAP w trzech spółkach węglowych - w piątek rano zakażonych było 3857 górników z kilkunastu kopalń, wobec 3631 osób raportowanych dobę wcześniej - oznacza to wzrost ogólnej liczby chorych o 226. Wedle najnowszych danych w województwie śląskim wykryto 7 826 przypadków koronawirusa od początku epidemii.

Źródło: PAP

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany